Rallijkross Biržos: Bez Bakerūda, toties ar Šlēgelmilhu

17-Zigulu kauss 2015_Zarins

Vairākus aizvadītos gadus bija ierasts, ka tieši Salas novada Biržos noritēja sezonas spilgtākais „Žiguļu kausa” posms. Taču šo sestdien, 20.augustā autotrasē “Baroni” rīkotās sacensības vairs nebūs vien tā sauktais VAZ tuss, bet jau Latvijas rallijkrosa kausa 3.posms, informē sacensību rīkotājs Ainars Vasilis.

Lai arī jau trešo gadu latvieši cīnās pasaules rallijkrosa pašā spicē, līdz šim mums nav nacionāla čempionāta šajā autosporta veidā. Taču interese par šādām sacensībām ir, tādēļ šogad ir izveidots vismaz Latvijas rallijkrosa kauss, norāda A.Vasilis. Tādēļ arī Biržos skatītāji varēs vērot ne tikai žiguļu (tagad saukta par Lada RX klasi), sacensības, bet arī Super1600 klases spēkrati ar 1,6 litru turbomotoriem un priekšējo riteņu piedziņu, kā arī Touring 2000 klase ar motora tilpumu līdz diviem litriem un vienas ass piedziņu. Pēc rīkotāju aplēsēm, kopumā uz starta varētu iziet ap 40 automobiļiem.

Mūsu spilgtākā rallijkrosa zvaigzne

Reinis Nitišs par mājas trasi uzskatāmajā „Baroni” kā ierasts priecēs skatītājus,

taču šogad Reinis līdzi nav atvedis nevienu pasaules rallijkrosa čempionāta braucēju. Atgādināsim, ka pirms diviem gadiem Biržos startēja jautrais Nitiša komandas biedrs norvēģis Andreass Bakerūds, bet pērn abiem bija pievienojušies vēl divi rallijkrosa elites braucēji.

24-Zigulu kauss 2015_Zarins

Šogad Pasaules čempionātā daudz kas ir citādāk nekā abus iepriekšējos gadus un Biržos Nitišs būs vienīgais World RX pārstāvis un brauks ka iepriekš ar 1,3 litru 75 Zs VAZ 2101. Savukārt pirmoreiz rallijkrosa stihijā un ar Nitišam līdzīgu VAZ 2101 varēsim vērot vadošo Latvijas šosejnieku Haraldu Šlēgelmilhu, kurš startē šogad „ArlineGeorgiaTeam” komandas sastāvā startē „LamboSuperTrofeo” seriālā. Turklāt Haralds līdzi būs atvilcis savu komandas biedru gruzīnu Šotu Abkhazavu.

„Pēc Lambo, piesēsties standarta VAZ 2101 stūres būs interesants kontrasts un domāju, ka gan mums, gan skatītājiem jautrība būs garantēta,” ar smaidu savu pietikšanos sacensībām Biržos komentēja Haralds Šlēgelmilhs.

Sacensību diena trasē „Baroni” sāksies ar brīvajiem treniņiem jau 8.00 no rīta, bet pirmie kvalifikācijas braucieni sāksies 10.30. Kāds no skatītājiem balvā gūs iespēju kopā ar Reini Nitišu izvizināties īstā rallijkrosa Supercar klases automašīnā, bet sacensību starplaikos visi līdzjutēji varēs vērot aviomodelistu šovu.