Rallijreidā Krievijā „RE Autoclub” ekipāžai otrā vieta, bet par solīto “Baltic Sea Cup” norisi nekas neliecina

Baja Northern Forest 2013 29

„RE Autoclub” piesaistītās somu klasiskā rallija zvaigznes no Krievijā, Sant-Pēterburgas apkaimē 15. un 16.februārī aizvadītā ziemas rallijreida „Northern Forest” aizved kausu par otro vietu.

Lai gan „Northern Forest” tika aizvadīta ne tikai kā Krievijas čempionāta sacensības, bet arī kā kandidāte uz „FIA Cross-Country Rally Word Cup” 2014.gadā, vienīgie ārvalstu sportisti tur faktiski bija mūsu komandas „RE Autoclub” angažētās pazīstamo somu Harri Rovanperas un Joni Ampujas (attēlā augšā) ekipāžas. Pērējie dalībnieki bija paši Krievijas braucēji, kā arī regulāri Krievijā braucošās Ukrainas ekipāžas. Ar Krievijas licenci jau ne pirmo gadu Krievijas čempionātā startē arī latviešu pilots Aldis Vilcāns (RUS Sport, Mitsubishi).

No kopā uz starta izgājušajām 42 ekipāžām, starptautiskajā ieskaitē startēja 22.

Pēc pirmajā dienā aizvadītā 5,23 km prologa, bija skaidrs, ka „RE Autoclub” somi, lai arī ir atzīti klasiskā rallija meistari nevis rallijreidu braucēji, slidenajos, bet organizatoru rūpīgi no lielām sniega masām attīrītajos ceļos visticamāk spēs konkurēt ar galvenajiem krievu spēkiem. WRC rallija ass Harri Rovanpera ar stūrmani Jouni Narhi (Mitsubishi) ieņēma dalītu ar krieva Jevgēņija Firsova (Nissan) ekipāžu otro vietu, no līdera atpaliekot par sešām sekundēm.

Prologā uzvarēja „G-Force” komandas sportisti Vladimirs Vasiļjevs/Vitālijs Evtehovs (G-Force Proto). Tikai 1,4 sekundi lēnāks par Rovanperu bija otrs somu pilots – leģendārā Juhas Kankunena braukšanas akadēmijas galvenais instruktors Joni Ampuja ar stūrmani Tapio Sominenu (Mitsubishi).

„Atšķirībā no WRC automašīnām, rallijreidā tās ir daudz smagākas, tiek lietotas pilnīgi citas riepas, ātrāk nepieciešams bremzēt un vēl daudz dažādu tehnisku nianšu novērojām, ko rītdienas 300 km garajos sacensību posms noteikti ņemsim vērā,” pēc pirmās rallijreida sacensību pieredzes piecu kilometru garumā, atzina Rovanpera.

Harri Rovanpera

Sestdien, 16.februārī pa Sanktpēterburgas reģiona ceļiem sportisti aizvadīja  ātrumposmus 300 km garumā.Otrās dienas pirmajā 100,52 km garajā ātrumposmā veiklākā izrādījās Joni Ampujas ekipāža, iegūstot minūtes un 10,6 sekunžu pārsvaru pār otro rezultātu sasniegušo prologa uzvarētāju Vladimiru Vasiļjevu. Rovanpera jau trases pirmajā trešdaļā piedzīvoja problēmas, atkrizdams uz ceturto desmitu un beigās spēja uzrādīt tikai 24.rezultātu, savam tautietim zaudējot 26,5 minūtes.

Otrā apļa (visi trīs garie ātrumposmi tika aizvadīti vienā un tanī pašā 100 km garajā trasē) sākumā, pēc 9,22 km atzīmes  ātrākais bija Rovanpera, bet uzvaru beigās guva Vladimirs Vasiļjevs, atstājot Ampuju otrajā vietā un kopvērtējumā izvirzoties vadībā ar minūtes un 48,4 sekunžu pārsvaru. Rovanperam beigās piektais rezultāts (5,09 minūtes aiz līdera). Desmito vietu sasniedza Aldis Vilcāns (12,13 minūtes aiz uzvarētāja), taču viņam pirmais ātrumposms bija vēl neveiksmīgāks kā Rovanparam.

Arī Izšķirošajā trešajā aplī „G-Force” pilots Vladimirs Vasiļjevs bija stabili ātrākais, tādējādi svinot uzvaru arī visa rallijreida kopvērtējumā. SS3 sākums atkal labi padevās Rovanperam, kurš vairāk kā pusdistanci noturējās tuvu aiz līderiem, taču beigās finišēt spēja tikai ar astoto rezultātu, bet Ampuja atkal bija otrais labākais aiz Vasiļjeva, arī kopvērtējumā savā mūžā pirmajā rallijreidu sacensībā finišējot otrajā pozīcijā (5 minūtes 54,4 sekundes aiz līdera). Trešo vietu „Northern Forest” izcīnīja uzvarētāju komandas biedri Viktors un Anatolijs Voļikovi (G-Force Proto), kuri Ampuijam zaudēja 9,29 minūtes. Rovanpera kopvērtējumā ieņēma 9.pozīciju, bet starptautiskajā ieskaitē bija sestais (43,16 minūtes aiz līdera).

Iepriekš tika ziņots, ka „Northern Forest” būs jaunveidota seriāla „Baltic Sea Cup” pirmais posms, taču nekas par to neliecināja un šādas ieskaites sacensībām nebija. Tātad, acīmredzami, šis projekts vismaz šogad netiks realizēts. Kā viens no “Baltic Sea Cup” etapie bija paredzēta septembrī ieplānotā “Rīga Baja”.

Ar “Northern Forest” rezultātiem detalizēti var iepazīties ŠEIT