Rallijreidu aprītē atgriežas nosaukums „Latvian Baja“

RBaja2012_fotoRenarsKoris4

Latvijā rīkotais Krievijas rallijreidu čempionāta posms „Latvian Baja“ šogad notiks no 13.līdz 15.septembrim Jēkabpils un Madonas apkaimē. Sacensību svinīgais starts tiks dots 13.septembrī plkst.18.00 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā. Savus spēkus distancē šajās sacensībās pārbaudīs vairāki desmiti pilotu un stūrmaņu no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Ukrainas, Latvijas un Lietuvas.

Krievijas čempionāta noslēdzošais posms Latvijā šogad tiks aizvadīts jau ceturto reizi pēc kārtas. Iepriekšējos gados šīs sacensības nesa nosaukumu „Rīga Baja“, taču šoreiz organizētājs biedrība „RE Autoclub“ ir reanimējis vēsturiski pirmā Latvijā rīkotā starptautiskā rallijreida nosaukumu „Latvian Baja“. Iepriekš „Latvian Baja“ Latvijas čempionāta atklātā posma statusā tika rīkots no 2004.līdz 2008.gadam un spēja pulcēt braucējus ne tikai no tuvējām kaimiņvalstīm Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, bet arī Čehijas, Vācijas un pat no tālās Itālijas.

Šogad „Latvian Baja“ rallijreidā komandām trīs dienu laikā būs jāmēro aptuveni 600 km

pa Viesītes, Jēkabpils, Madonas apkaimes ceļiem un mežiem. 13.septembrī pēc rallijreida atklāšanas komandas mēros pirmo, visīsāko ātrumposmu, kas būs vien 8,5 km garš, savukārt 14.un 15.septembrī tām katru dienu būs jāpievar 279 km gara distance. Rallijreids noslēgsies 15.septembra vakarā plkst.21.00 Madonā, Saieta laukumā.

Tāpat kā pērn, tieši Latvijas mežos un uz zemes ceļiem atkal tiks noskaidroti kaimiņzemes spēcīgākie sezonas autosportisti. Paredzams, ka rallijreidā „Latvian Baja“ startēs šī gada Krievijas čempionāta līderis Vladimirs Vasiļjevs („G-Force Motosport“), kā „RE Autoclub“ sportisti Tapio Suominens un Jouni Ampuja no Somijas, kā arī daudzi citi.

„Jau vairākus gadus pēc kārtas viss izšķiras Latvijā. Tā kā šogad piektais čempionāta posms „Мамаев Курган“ organizatoriskas nesakārtotības dēļ tika atcelts, Latvijā ieradīsies labākās komandas – T2 klasē vien šobrīd uz pirmo vietu pretendē četras ekipāžas,“ Krievijas čempionāta norisi komentēja „RE Autoclub“ dibinātājs Roberts Elbakjans.

Viņš pastāstīja, ka „Latvian Baja 2013“ rallijreidā piedalīsies vairākas pasaules autosporta zvaigznes, kopumā startēs ap 30 komandu. Vistālāk uz sacensībām brauks autosportisti no Toljati (Kazahstānas).

„Krievijā mūsu rīkoto rallijreidu vienmēr min kā piemēru, savukārt ārzemju braucēji uz Latviju brauc, lai piedalītos kvalitatīvās sacensībās un gūtu vērtīgu pieredzi. Krievijas čempionāta ietvaros tikai viens sacensību posms var tikt rīkots ārpus valsts robežām, un šogad uz pēdējā posma rīkošanu pretendēja trīs valstis, tostarp Ukraina un Baltkrievija. Organizatori lēma par labu Latvijai,“ piebilda R.Elbakjans.

Pērn rallijreidā „Riga Baja“ piedalījās 25 ekipāžas, kuru vidū izcēlās „RE Autoclub“ pārstāvji – Jāņa Nagļa un Reiņa Trūpa ekipāža izcīnīja pirmo vietu, savukārt Tapio Suominena un Marku Hurskainena komanda ieņēma godpilno otro vietu.

Rallijreidu „Latvian Baja 2013“ organizē „RE Autoclub“ sadarbībā ar Krievijas Automobiļu federāciju.