Rallijs „Latvija 2014” – piecu sacensību kokteilis

Rally_Latvija_2

Latvijas čempionāta noslēdzošais posms rallijs „Latvija” šogad tiks rīkots jau astoņpadsmito reizi. Tas norisināsies 18. un 19. oktobrī.

Lai attaisnotu savu nosaukumu, sacensību ģeogrāfija būs visai plaša. Ātrumposmi paredzēti četru Latvijas pilsētu – Tukuma, Jūrmalas, Rīgas un Cēsu – apkārtnē.

Rallija ietvaros notiks autosportistu cīņas piecu dažādu sacensību – autorallija Latvijas čempionāta, rallijsprinta Latvijas čempionāta, minirallija Latvijas kausa izcīņas, rallija supersprinta Latvijas čempionāta, kā arī vēsturisko automobiļu rallija – ieskaitēs. Tik daudzveidīga programma skatītājiem dos lielisku iespēju ne tikai salīdzināt dažādo sporta disciplīnu spēkratu tehniskās spējas, bet arī novērtēt autobūves attīstību katrā no tām.

“Šogad rallijs „Latvija” norisināsies jau astoņpadsmito reizi. Šajā zīmīgajā gadskārtā esam centušies to sarīkot par ļoti īpašiem svētkiem ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem, kuri šajās rudens brīvdienās būs ieradušies vērot autosportistu cīņas un visu nedēļas nogali varēs pavadīt kopsolī ar ātrumu un adrenalīnu,” stāsta rallija rīkotājs Jānis Krastiņš. “Jau šobrīd ir sākusies dalībnieku pieteikšanās visām sacensību disciplīnām. Tāpēc aicinu ikvienu autosporta interesentu, kurš kaut reiz ir vēlējies startēt sacensībās, iepazīties ar sacensību nolikumiem, jo šogad ir iespēja startēt dažādās ieskaites klasēs, kurās noteikti atradīsiet kādu arī savām prasmēm un iespējām atbilstošu.”

Rallijs „Latvija” sāksies piektdien, 17. oktobrī, kad Rīgā Biķernieku sporta bāzē norisināsies t.s. testa posms, kurā sportisti pirms oficiālā sacensību starta varēs pārbaudīt savu automašīnu gatavību. Pēc testa posma beigām, līdz ar tumsas iestāšanos, turpat Biķerniekos startēs vēsturisko automobiļu regularitātes rallija pirmais posms.

Rallija „Latvija” ceremoniālais starts tiks dots sestdien, 18. oktobrī,

Jūrmalā pie Līvu Akvaparka. 10:50 startēs minirallija dalībnieki, savukārt rallija Latvijas čempionāta dalībnieki startēs, sākot no plkst. 12:00. Turpat stāvlaukumā pie akvaparka būs izvietots arī servisa parks, kurā interesenti varēs redzēt, kā mehāniķi veic sporta automašīnu apkopes darbus, satikt autosportistus, lai novēlētu tim veiksmi ātrumposmos u.tml.

Rally_Latvija_1

Sacensību pirmajā dienā paredzēti četri ātrumposmi – Tukuma apkārtnē un Biķerniekos. Sestdienas pievakarē, no plkst. 17:00 pie Līvu Akvaparka paredzēts minirallija un vēsturisko automobiļu sacensību finišs. Šo sacensību apbalvošana sāksies plkst. 19:00.

Rallija „Latvija” otrā diena sāksies plkst. 10:15 Cēsu apkārtnē. Svētdien sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi, bet finišs un apbalvošanas ceremonija paredzēta Cēsīs. Tā sāksies plkst. 15:15.

“Gluži tāpat kā jūra, kas vienā mirklī spēj pārtapt no rāmas miera ostas par viļņu un vēja sacensību lauku, tā arī sportiskais rallija azarts kūrortpilsētu pārvērš par spraigu piedzīvojumu vietu. Novēlu, lai Jūrmalas ātrumposmi Dzintaros un Ķemeros ir spraigs un labām emocijām piepildīts piedzīvojums gan rallija dalībniekiem, gan arī jūrmalniekiem un pilsētas viesiem,” Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs.

“Esam gandarīti, ka rudeni sagaidīsim aktīvi un ka rallijs arī šogad priecēs gan cēsiniekus, gan pilsētas viesus. Cēsis ir izcila vieta, kur dzīvot. Savukārt, mūsu līkumotie ceļi un Vidzemes reljefs ir izcila vieta, kur rallija dalībniekiem mest izaicinājumu pašiem sev un saviem spēkratiem. Novēlu, lai labi un droši ripo,” Jānis Rozenbergs, Cēsu domes priekšsēdētājs.