Rallijsprinta jaunā sezona nāk ar pārmaiņām

RS_ok_2012-01-19 12-18-12_1

LAF Standarta automobiļu komisijas padome ir apstiprinājusi rallijsprinta 2014. gada Latvijas atklātā čempionāta nolikumu, kas paredz vairākas izmaiņas sacensību norisē.

Nākamās sezonas čempionāta kalendārā ir astoņi posmi. Sezonu 17.- 18. janvārī atklās rallijsprints „Alūksne”, bet otrās rallijsprinta ziemas sacensības „Sarma” norisināsies 22.- 23. februārī Gulbenes pusē.

Pēc dažu mēnešu pauzes sezona turpināsies 10. maijā ar rallijsprintu „Kalnamuiža”. 21. jūnijā notiks rallijsprints „Viduslatvija”, 5. jūlijā – „Gulbis”, bet 29.- 30. augustā „Kurzeme”. 13. septembrī Latvijas braucēji dosies „viesizrādēs” uz Lietuvu, kur norisināsies rallijsprints „Viekšniai”. Sezonu 18.- 19. oktobrī noslēgs „Latvija”.

Nākamgad ieviestas izmaiņas kopvērtējuma rezultāta noteikšanā.

Ekipāžai posmā tiks piešķirti punkti saskaņā ar vērtējuma tabulu. Punktus saņems visi finišējušie dalībnieki atkarībā no startējušo ekipāžu skaita un iegūtās vietas. Proti, katrs finišējušais saņems 10 punktus, bet uzvarētājs – 20 (ja konkrētajā ieskaites klasē startējušas tikai 2 ekipāžas) līdz 100 punktus (ja startējušas vismaz 10 ekipāžas).

Kopvērtējumā tiks skaitīti visi posmi, turklāt pēdējām divām sacensībām („Viekšniai” un „Latvija”) tiks piemērots koeficients 1,5.

Atšķirība no iepriekšējās sezonas būs arī tāda, ka kopvērtējumā tiks ieskaitīts tāds punktu skaits, kādu ekipāža būs izcīnījusi – vairs netiks „atmesti” to ekipāžu rezultāti, kuras piedalās tikai ar vienreizējām licencēm (un necīnās par čempiona vai kausa ieguvēja titulu). Visi šie pasākumi ir paredzēti vērtēšanas objektivitātes un sportiskās intrigas paaugstināšanai.

Ar nākamo sezonu ieviesta Klasikas kausa izcīņa, kurā sacentīsies ekipāžas ar aizmugures piedziņas automašīnām. Šīm sacīkstēm izveidota jauna ieskaites grupa ar saviem tehniskajiem noteikumiem, kuru mērķis ir ierobežot izmaksas, vienlaikus ļaujot sagatavot jaudīgus un atraktīvus sporta automobiļus. Klasikas kauss tiks izcīnīts piecu vasaras posmu („Kalnamuiža”, „Viduslatvija”, „Gulbis”, „Kurzeme” un „Viekšniai”) ietvaros.
Formālas izmaiņas skars arī līdzšinējās grupas. 4WD grupā (pilnpiedziņas auto ar atmosfēriskajiem dzinējiem) mašīnas dzinēja aprēķinātais darba tilpums ierobežots līdz 3000 cm3, savukārt 4WD Open – līdz 4000 cm3. Šādi papildinājumi pieņemti, lai noteiktu skaidru ieskaites grupu hierarhiju.

2014. gada sezonas nolikums nosaka arī striktas sankcijas par sporta automašīnu atbilstību pieteiktajai ieskaites grupai un klasei. Par konstatētu pārkāpumu ekipāžai tiks anulēti tās sezonā iepriekš iegūtie rezultāti un cīņa par kopvērtējumu būs jāsāk no sākuma.

Ar rallijsprinta Latvijas čempionāta dokumentiem var iepazīties Latvijas Automobiļu federācijas mājas lapā www.laf.lv kā arī www.4rati.lv.