Rallijsprintā un rallijā „Alūksne 2013” uzvar Vasilijs Grjazins

Rallijsprints Aluksne 2013

Šīs sezonas pirmo rallija sacensību rītā 19. janvārī Alūksnē gaisa temperatūra bija nokritusies zem –25 grādiem. Spītējot stindzinošajam salam, Latvijas rallijsprinta čempionāta 1. posms un Igaunijas rallija kausa 1. posms bija pulcējis gandrīz 60 dalībnieku ekipāžas.

Uzvarot sešos no astoņiem sacīkšu ātrumposmiem, Alūksnes puses ceļos absolūti ātrākais bija Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Čumaks ar „Ford Fiesta S2000”. Gandrīz līdz pašām rallija beigām otrajā pozīcijā stabili turējās Mārtiņa Sviļa/Ivo Pūķa ekipāža.

Diemžēl neveiksme pēdējā ātrumposmā Svili/Pūķi izslēdza no līderiem

un finišā lika samierināties ar visai pieticīgo 11. vietu. Savukārt otro vietu tāpat kā pērn izcīnīja igauņi Sīms Plangi/Mareks Sarapū, bet trešajā ierindojās vienīgā Ukrainu pārstāvošā ekipāža Vitālijs Puškars ar stūrmani Ivanu Mišinu (abi ar „Mitsubishi Lancer EvoX”).

Sacīkšu sākumā no latviešu braucējiem visenerģiskāk sacensību līderim uz papēžiem mina Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse, bet pēc kļūdas 5. ātrumposmā un kupenā atstātām gandrīz 15 minūtēm, šis duets izstājās no cīņas par uzvaru un ralliju beidza 14. vietā. Turpretim patīkami pārsteidza brāļu Bergmaņu ekipāža, kas jauno rallija sezonu uzsāka ar augsto 4. vietu rallija „Alūksne” kopvērtējumā un izcīnīja uzvaru rallijsprinta „4WD Open” klasē. Šeit otrie, priecējot skatītājus ar plašām sānslīdēm un sniega vērpetēm, bija Ali Jansons/Ainārs Šusts, bet trešie Gints Bremze/Toms Freibergs (visi ar „Mitsubishi”).

Rallijsprinta 4WD klasē ātrākais bija pagājušā gada „Okartes Autosporta akadēmijas” finālists Kārlis Nebars duetā ar Oļģertu Dambrovu („Subaru Impreza”). „2WD Open” klasē uzvaru izcīnīja Atis Bruņinieks un Edgars Grīns („Lada Samara”). Viņi saņēma arī sacensību organizatoru un atbalstītāju sarūpēto 1000 eiro naudas balvu kā ātrākā ekipāža starp vienas ass piedziņas automašīnām. Rallijsprinta „1600” ieskaitē ātrākais izrādījās šīs klases 2012. gada čempions Raivis Ozoliņš ar stūrmani Artūru Enkuru.

Savukārt Igaunijas rallija kausa izcīņā „E 4 WD” klasē uzvaru izcīnīja Arsi Tupits/Rano Bundsens, „E 10” klasē – Tāvo Tigane/Ēro Viljuss, bet „E 2 WD” – Rasmuss Ūstulnds/Imre Kūsks.

Komandu vērtējumā uzvarēja „RJ Team” (piloti Edijs Bergmanis, Raivis Ozoliņš, Edgars Enkurs.)

Visi rallija un rallijsprinta rezultāti atrodami www.4rati.lv un www.autorally.lv.