Rallijsprints „Gulbis 2013” piesaistījis Andi Neikšānu

Gulbis_Janis Vorobjovs_Dace Janova

Šīs nedēļas nogalē, 8.jūnijā, Cesvaines apkārtnē norisināsies Latvijas rallijsprinta čempionāta un kausa izcīņas 4.posms – „Gulbis 2013”. Sacīkstei ir pieteikušās 47 ekipāžas, tostarp gan vadošie rallijsprinta čempionāta braucēji, gan viens otrs Latvijas rallija čempionāta dalībnieks.

Visplašāk pārstāvēta „Gulbī” būs 2 WD Open klase, kur uz starta stāsies 16 ekipāžas. Šīs klases braucējiem par konkurenci parūpēsies Latvijas rallija čempions Andis Neikšāns, kurš  atgriežas rallija trasē ar BMW M3 un  stūrmani Aivi Aizsilnieku.

Atgādināsim, ka gan Andis, gan Māris Neikšāns šogad rallija sezonu izlaiž, jo pērnā gada nogalē par sponsorēšanas programmas pārtraukšanu paziņoja abu ilggadējais sponsors – telekomunikāciju uzņēmums „LMT”. Taču, kā redzams – bez sacensību garšas Neikšani iztikt nespēj. Šīnī klasē uz starta būs vēl viena Latvijas rallija autoritāte – Matīss Mežaks, kā arī O’Kartes autosporta akadēmijas audzēknis Ralfs Sirmacis.

Rallijsprintā Cesvainē piedalīsies labi pazīstamā somu WRC rallija pilota Harri Rovanperas 12-gadīgais dēls Kalle Rovanpera.

Viņa startam Latvijas Automobiļu Federācija izsniegusi īpašu atļauju. Atgādināsim, ka pats Harri Rovanpera gada sākumā ar Latvijas komandas „RE Autoclub” gatavotu apvidus autosporta mašīnu piedalījās rallijreidā Krievijā. Rovanperas juniora dalībā „Gulbī” ir šīs sadarbības turpinājums.

Nopietna konkurence gaidāma arī 4 WD Open klasē, kur sacentīsies 15 sportisti, tostarp pagājušā gada rallijsprinta „Gulbis 2013” uzvarētājs, lielā rallija labi zināmais pilots  Mārtiņš Svilis, kā arī patreizējie rallijsprinta čempionāta 4 WD Open ātrākie braucēji Edijs Bergmanis, Ali Jansons, Gints Bremze un citi.
1600 cm³ klasē pieteikusīes 8 dalībnieki, te pašreiz līderi ir Raivis Ozoliņš ar Artūru Enkuru. Sacensībā piedalīsies arī astoņi rallijsprinta 4 WD ieskaites braucēji, tostarp klases vadībā esošie Kārlis Nebars un Lauris Unāms.
Sacensību starts 8.jūnijā plkst.14:00 Cesvainē, un pēc 6 ātrumposmiem, kuru kopējais garums būs 45,64 km, pirmā automašīna tiks gaidīta finišā jau no 17:33.
Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija norisināsies pie Cesvaines pils plkst.19:00.
Dalībnieku saraksts atrodams www.autorally.lv.