“Rally Estonia” uzvar Ots Tanaks

AUTO - ERC ESTONIA RALLY 2014

Ļoti pārliecinošu uzvaru Eiropas rallija čempionāta (ERC) septītajā posmā “Rally Estonia” guvis igauņu pilots Ots Tanaks, savukārt galvenā latviešu cerība Jānis Vorobjovs, kurš dienu uzsāka kā desmitais, tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties.

Kā vēsta portāls www.4rati.lv, vietējās publikas mīlulis Tanaks sacensību otro dienu uzsāka ar 44 sekunžu pārsvaru pār tobrīd otrajā vietā esošo tautieti Timmu Kirgi. Sestdien, kad tika veikti seši ātrumposmi, Tanaks bija ātrākais trijos no tiem, un līdz sacensību finišam noturēja savu līdera pozīciju.

Savukārt otro vietu Igaunijas rallijā izcīnīja azartiskais krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks, kurš ar savu N4 klases “Mitsubishi” spēja būt ātrākais pārējos trijos sacīkšu posmos. Dienu viņš uzsāka dažas sekundes aiz Kirges, bet priekšpēdējā, 14. ātrumposmā igauņ sāncensi apdzina. Pēdējo “dopu” Kirge uzsāka 4,8 sekundes aiz Lukjaņuka un atgūt otro vietu tā arī nespēja.

Eiropas čempionāta līderis, soms Esapeka Lapi ātrajos Igaunijas ceļos īsti nespēja konkurēt ar līderu trijotni,

un finišu sasniedza visai pieticīgajā piektajā vietā. Uzvarētājam soms zaudēja vairāk nekā 2 minūtes, lai gan lielas problēmas viņu šajās sacensībās nepiemeklēja. Pašās sacensību beigās Lapi gan bija iespēja apdzīt tehniski pieticīgāk bruņoto Raineru Ausu, tomēr arī to viņš nerealizēja.

Jānis Vorobjovs duetā at Andri Mālnieku izšķirošo sacensību dienu uzsāka no desmitās pozīcijas. Tomēr jau otrajā ātrumposmā bojāta eļļas sūkņa dēļ latviešu ekipāžai nācās izstāties no turpmākas cīņas.

14. ātrumposms tika apturēts, jo igauņa Raula Jētsa mašīna „neierakstījās” vienā no līkumiem, pēc uzbraukšanas akmenim avarēja un aizdegās. Pilots ar stūrmani tika nogādāti slimnīcā uz pārbaudēm. Savukārt 15. ātrumposmā avarēja vēl viens vietējais censonis Sīms Plangi, kam šī bija debija pie R5 klases “Peugeot” stūres.

No divām finišu sasniegušajām latviešu ekipāžām augstāko rezultātu – 23. vietu absolūtajā vērtējumā un 4. vietu savā klasē – ieņēma Kristaps Feldmanis/Andris Velme ar “Fod Fiesta R2″.

„Rally Estonia” rezultāti:

  1. Ots Tanaks/Raigo Melders (Igaunija, „Ford Fiesta R5”) 01.49:36,4
  2. Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs (Krievija, „Mitsubishi Lancer”) +0:47,1
  3. Timmu Kirge/Erki Pints (Igaunija, „Ford Fiesta R5”) +0:55,4
  4. Rainers Auss/Simo Koskinens (Igaunija, „Mitsubishi Lancer”) +2:11,7
  5. Esapeka Lapi/Janne Ferms (Somija, „Škoda Fabia S2000”) +2:17,5
  6. Karls Krūda/Martins Jarveoja (Somija, „Peugeot 208 T16”) +2:56,8
  7. Zeps Vīgands/Franks Cristians (Vācija, „Škoda Fabia S2000”) +3:24,1
  8. Rolands Murakas/Kalle Adlers (Igaunija, „Mitsubishi Lancer”) +3:41,8