“Rally Liepāja-Ventspils” pirmajā dienā Kreigs Brīns apsteidz gan Ketomā, gan Delekūru

Rally Liepaja Ventspils 1. diena

Ar kvalifikācijas un testa ātrumposmiem no rīta, starta pozīciju izvēli pēcpusdienā un pirmajiem trim ieskaites ātrumposmiem piektdien Liepājas pusē tika dots starts FIA Eiropas rallija čempionāta 2. posmam – Rally Liepāja-Ventspils, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas rallija čempionāta 1. un 2. posms.

Rally Liepāja-Ventspils pirmā diena sākās ar kvalifikācijas ātrumposmu, kurā FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) 2. posma 12 prioritātes braucējiem bija iespēja sagādāt sev vēlamo pirmās dienas starta pozīciju. Ātrākais kvalifikācijas posmā bija soms Jāri Ketomā / Kajs Lindstrēms (Ford Fiesta RRC) un līdz ar to pirmais bija tiesīgs izvēlēties savu starta kārtas numuru un nolēma, ka arī sacensības sāks kā pirmais.

0,8 sekundes kvalifikācijas posmā Ketomā zaudēja Krievijas pārstāvis Aleksejs Lukjaņuks / Aleksejs Arnautovs (Mitsubishi Lancer EVO X), kurš izvēlējās startēt no sestās pozīcijas, savukārt trešais ātrākais, Ketomā zaudējot tikai 0,9 sekundes, bija Krievijas pārstāvis Vasīlijs Grjazins / Dmitrijs Čumaks (Mitsubishi Lancer EVO IX), kurš startē ar Latvijas licenci un sev izvēlējās piekto starta vietu.

Pēc sacensību svinīgās atklāšanas Liepājas Promenādē un pirmajiem ātrumposmos nobrauktajiem kilometriem, teicamu ātrumu un rallija līderpozīcijā izvirzījās īru ekipāžu Kreigs Brīns / Deivids Moinihans (Peugeot 207 S2000). Brīns uzvarēja visus trīs rallija pirmās dienas ātrumposmus un dienas izskaņā tuvāko sekotāju, Jāri Ketomā, apsteidza par 6,4 sekundēm. Trešajā vietā tikmēr ierindojās pieredzējušais franču autosportists Fransuā Delekūrs / Dominiks Saviņjoni (Peugeot 207 S2000) – viņi no līderiem atpaliek 12,1 sekundi.

Ātrākie latvieši ERČ ieskaitē pēc pirmajiem trim ātrumposmiem ir Raimonds Kisiels / Arnis Ronis (Mini Countryman JCW RRC) un Aivis Egle (Mitsubishi Lancer EVO X), kuri kopvērtējumā ieņem 7. un 8. pozīciju.

Vienlaicīgi ar ERČ 2. posmu, Liepājas, Ventspils un Kuldīgas apkaimes ceļos tiek aizvadīti uzreiz divi Latvijas rallija čempionāta (LRČ) posmi – pirmā posma rezultātu veidos piektdienas un sestdienas ātrumposmi, savukārt svētdien veicamajā distancē tiks noskaidrots  LRČ 2.posma uzvarētājs.

Pirmos trīs ātrumposmus ātrāk par citiem LRČ ieskaites braucējiem veica Lukjaņuks. Krievijas  sportistam 2,5 sekundes zaudēja Jānis Vorobjovs / Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer EVO X), bet vēl 1,1 sekundi  – Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis ar Mitsubishi Lancer EVO VIII.

Savukārt R2 grupā pirmajā dienā ātrākais bija M.Ķenavs / J.Vīksna (Honda Civic Type-R), kuram 17,5 sekundes zaudē E.Blūms / I.Vecgailis (Ford Fiesta). Trešajā vietā N.Bruņinieks / E.Grīns (Ford Fiesta), kuri līderiem zaudē 20,7 sekundes.

Rallijs turpināsies sestdien, 2. februārī, kad Liepājas pusē plkst. 10:20 startēs ceturtais ātrumposms. Savukārt diena noslēgsies ar speciālo ātrumposmu Ventspils Kalns.

Aktuālie ERČ ieskaites rezultāti (spiežot saiti uzrādīsies nevis tikai pirmās dienas, bet svaigākie rezultāti)