„Rally Talsi” jeb “Čempionu Ralliju” tomēr iekļauj 2013.gada Latvijas čempionātā

Cempionu Rallijs Talsos bus ari 2013. gada - bilde 4

Latvijas Automobiļu federācijas sākotnēji izsludinātajā 2013. gada rallija kalendārā „Rally Talsi” netika iekļauts, jo čempionāta pirmos divus posmus, kas vienlaikus ir arī 2013. gada Eiropas Rallija Čempionāta sezonas otrais posms, rīko biedrība „RA Motosport” – ierastā „Rally Talsi” organizatoru komanda. Taču tagad kļuvis zināms, ka „Rally Talsi” notiks un tomēr būs Latvijas čempionāta posms.

Latvijas Rallija Čempionāta kalendārs tika koriģēts, „Rally Talsi” atvēlot rezerves rallija statusu 17. un 18. maijā. Savukārt pēc „Rallijs Latgale” atcelšanas un operatīvās Talsu novada pašvaldības rīcības, piešķirot nozīmīgu finansiālo atbalstu rallija organizēšanai, tika rasta iespēja arī 2013. gadā autosporta līdzjutējus iepriecināt ar ralliju Talsos, kas jau piekto gadu nesīs „Čempionu rallija” vārdu.

Novembrī Latvijas Automobiļu federācija „Rally Talsi” pirmo reizi tā vairāk nekā 40 gadu ilgajā pastāvēšanas vēsturē atzina par labāko ralliju 2012. gada sezonā

„Šis ir ļoti patīkams pārsteigums. Mums ir jāpateicas Latvijas Automobiļu federācijai par uzticēšanos, jo mūsu rokās ir nodoti trīs no šīs sezonas posmiem. Tāpat jāpateicas Talsu novada pašvaldībai, kas spēja novērtēt šo iespēju un reaģēja pietiekami ātri, lai „Rally Talsi” tradīcija turpinātos,” stāsta biedrības „RA Motosport” direktors Raimonds Strokšs.

“Esmu gandarīts, ka Talsu rallija tradīcija tiks turpināta arī nākamajā gadā un šis Talsu pilsētai un novadam svarīgais sporta notikums 2013. gada maijā mūsu pusē atkal pulcēs daudzus autosporta cienītājus. Talsu rallijs šo vairāk nekā 40 gadu laikā ir kļuvis par gaidītu un nozīmīgu notikumu – tas ir viens no Talsu pilsētas un novada atpazīstamības simboliem,” Miervaldis Krotovs, Talsu novada domes priekšsēdētājs.

2013. gadā tiks nedaudz mainīts arī „Rally Talsi” formāts, kad ierastās nedēļas nogales vietā rallijs norisināsies piektdien un sestdien. Tomēr, nemainīgs paliks sacensību uzstādījums vienuviet pulcēt reģiona ātrākos braucējus, tostarp tuvāku un tālāku valstu rallija čempionus.