„Rally Talsi” otro dienu līdera statusā uzsāk Lukjaņuks

Lukjanums Rally Talsi (Aigars Tīdmanis, go4speed.lv)

Pirmo „Rally Talsi” dienu, kuras laikā braucējiem bija jāstartē gan saulainos laika apstākļos, gan lietū un krusā, līderpozīcijāsnoslēdza Alekseja Lukjaņuka ekipāža. Otrajā vietā ierindojās igauņa Ota Tanaka, kurš no līdera atpaliek 3,38 sekundes, pilotētā ekipāža. Savukārt trešajā vietā vēl viena igauņu ekipāža – Korge/ Pints.

Pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem sacensību vadībā bija izvirzījies Raimonds Kisiels / Arnis Ronis, taču spējais lietus sagādāja problēmas, aizsvīstot auto vējstiklam, tika apgrūtināta redzamība un ekipāža bija spiesta atteikties no līderu goda. Šāds pavērsiens sacensību galvgalī ļāva izvirzīties Tanakam un Lukjanukam, kuri atlikušo ātrumposmu laikā lēnām, bet pārliecinoši attālinājās no saviem konkurentiem un uzsāka pamatīgu savstarpējo cīņu.

Cīņā par Čempionu kausu līderpozīcijās izvirzījušies Igaunijas čempions Rainers Aus,

kurš par 17,24 sekundēm apsteidz Lietuvas kolēģi Dominiku Butvilu. Trešajā vietā ierindojies Krievijas čempions Georgijs Tregubovs, kuram nelielas tehniskas ķibeles lika aizķerties servisa parkā. Līdz ar to piespriests 10 sekunžu sods un kopvērtējumā no igauņiem ekipāža atpaliek 1minūti 8,55 sekundes. Ļoti neveiksmīgi rallijs iesākās Slovākijas čempioniem Tomašam Ondrejam un Adamam Gomori, kuru automašīnu jau otrajā ātrumposmā piemeklēja dzinēja defekts, kam sekoja izstāšanās no rallija.

Tanaks Rally Talsi (Aigars Tīdmanis, go4speed.lv)

Tikmēr Šlēgelmilhs/ Pumpurs savā debijas reizē piedzīvoja gan sagriešanos trasē, gan pazudušas bremzes, gan arī stenogrammas kļūdas. Tas gan neliedza ekipāžai veikt arī iespaidīgu lēcienu, pēc kura nācies mainīt priekšējo bamperi. Šlēgelmilhs/ Pumpurs dienu noslēdza ar trešo absolūti ātrāko laiku SS6 Talsi City Special 2, kopvērtējumā ierindojoties 22. vietā.

Visnotaļ sīva cīņa par uzvaru gaidāma R4 grupā, kur līderpozīcijās šobrīd izvirzījušies Butvils/ Vaitkevičs, no kuriem par 10,60 sekundēm atpaliek Šveds/ Sakalausks. Trešājā pozīcijā atpaliekot par 14,08 sekundēm no līdera krievu ekipāža Travņikovs/ Kurnosovs.

A+ grupā līderpozīcijās šobrīd atrodas Kisiels/Ronis, kuriem tikai 12,18 sekundes zaudē Svilis/ Pūķis. Trešajā vietā Berķis/ Čeporjus, kuri līderiem zaudē 36,30 sekundes.

Sīva cīkstēšanās par līderpozīcijām arī R2 grupā, kur no tālākajiem sekotājiem atrāvušies Sirmacis/ Kulšs un Blūms/ Mālnieks, kurš līderim zaudē 3,14 sekundes. Trešajā vietā ierindojās Ķenavs/ Vīksna, kuri atpaliek jau 27,89 sekundes. Rally Talsi ne īpaši padevies somiem Nieminens / Korhonens, kuri startējuši Junior WRC un šobrīd ierindojas piektajā vietā, no līdera atpaliekot 1 min 4,88 sekundes.

2WD grupā līderpozīcijās izvirzījusies ekipāža Mežaks/ Mežaks. Debitantu kausa pilnpiedziņas ieskaitē pirmajā vietā šobrīd Bremze/ Freibergs. Savukārt Debitantu kausa vientilta piedziņas ieskaitē līdera godā Himičs/ Lasmanis.