“Rallye Monte-Carlo Historique” pēc pirmās dienas no mūsējiem labākā Miķelsona/Vugula ekipāža

Rallue Monte-Carlo Historique 2013 01

Francijā, Reimsā 27.janvāra vakarā tika dots starts šogad jau 16.reizi notiekošajam vēsturisko automobiļu rallijam “Rallye Monte-Carlo Historique. Vakar, 28.janvārī tika veikts pirmais posms līdz Valansai ap 950 km garumā. Rallijā piedalās arī virkne Latvijas komandas un braucēji un sacensības noslēgsies 1.februārī Monako.

Par ļoti populāru ķļuvušajā vēsturisko auto rallijā šogad startēja vairāk kā 300 visdažādākie automobiļi. Automašīnas, ar kādām tiek startēts šajā rallijā, tāpat kā iepiekšējos gados, ir tādas, ar kādām sportisti brauca lielajā Montekarlo rallijā no 1955.līdz 1980.gadam.

Krišjānis Caune (Russo Baltic Racing)

Mūsu „RE Autoclub” komanda sadarbībā ar krievu vienību „Nart Time” startē kopumā ar četrām ekipāžām, uz starta izvedot trīs automobiļus „Moskvitch 408” un vienu „Triumph TR4 A IRS”. Komandu galvenokārt veido pazīstami Krievijas rallijreidu braucēji. Starp viņiem arī Konstantīns Žiļcovs, kurš kopā ar savu tautieti Leonīdu Novicki nupat kā Dakāras rallijreidā, Dienvidamerikā izcīnīja augsto trešo vietu. Pie viena “Moskvitch” stūres kā ātrās tehniskās palīdzības mašīnas pilots sēdies pats “RE Autoclub” šefs Roberts Elbakjans pārī ar Edgaru Trūpu.

Ar “Jaguar XK-140” startē vairākkārtējs Latvijas kartinga un formulu čempions Kārlis Miķelsons duetā ar ar vienu no rallija portāla www.4rati.lv veidotājiem Normundu Vugulu, kurš ir trīskārtējs Latvijas rallijsprinta vicečempions.

Komandas „Russo Baltic Racing” sastāvā kā krievu braucēja Iļjas Kašina stūrmanis startē mūsu jaunās paaudzes rallija pilots Krišjānis Caune, kuram šī ir pirmā šāda veida pieredze.

„RBR” visas trīs ekipāžas izmanto „Jaguar Type E” automobiļus.

Pazīstamais Latvijas rallija eksčempions Agris Staņēvičs pārī ar pieredzējušo rallija stūrmani Jāni Kirkovaldu startē ar „VAZ 2103”. Vēl Latviju pārstāv kamanda, kas izmanto automašīnas „Volga GAZ M21”, ar kādu pirms pusgadsimta startēja mūsu leģendārais rallists Aleksandrs Karamiševs. Komandas sastāvā Jānis Metmanis/Georgijs Kopiļenko, Oļegs Borisovs/Mihails Zinovjevs un Boriss Žažkovs/Oļegs Sazonovs un Jurijs Lisenko/Viktors Poļakovs.

Pēc pirmās sacesnību dienas augstāko – 70.vietu – kopvērtējumā ieņēma Miķelsona/Vugula ekipāža. 87.pozīcijā Staņēvičs/Kirkovalds, bet 103.vietā bija ierindojušies Kašins/Caune. Elbakjans/Trūps bija 171.vietā, bet „Volgu” braucēji ieņēma vietas peletona beigu daļā. Finišu pēc pirmās dienas bija sasniegušas 287 ekipžas.

Jāpiebilst, ka lielākajai daļai pieminēto braucēju jau ir pieredze “Rallye Monte-Carlo Historique”.

“Rallye Monte-Carlo Historique” kopvērtējums pēc pirmās dienas