Reinis Nitišs piedalīsies „X Games”

RNitiss

Rallijkrosa Reinis Nitišs nākamās divas nedēļas pavadīs ASV, kur piedalīsies „X Games” un „Global Rallycross Championship” sacensībās.

Kā informē LAF preses dienests, Nitišs Amerikā startēs „SuperCar Lites Rookie Cup” pilnpiedziņas automašīnu klasē, kas ir kā pēdējais pakāpiens pirms jaudīgākās „SuperCar” klases.

„Global Rallycross” un „X Games” ir atraktīva rallijkrosa versija, kas savulaik radās Amerikā, pateicoties Eiropas rallijkrosa speciālistu aktivitātēm un amerikāņu prasmei saskatīt potenciālu šova produktu. Sacensībās tradicionāli piedalās dažādas populāras motoru sporta zvaigznes. tostarp Kens Bloks, Treviss Pastrana, Taners Fousts, Skots Spīds, Taunsends Bels un Nelsons Pikē juniors, Matiass Ekstrēms un citi.

Kopš šā gada „Global Rallycross” un „X Games” seriālos kopā ar „SuperCar” klasi ceļo arī „SuperCar Lites Rookie Cup” sērija, kas ir kā jauno braucēju pēdējā pieturvieta pirms pārcelšanās uz „augstāko līgu”. Lieki teikt, ka tā ir lieliska skatuve, kur atrādīties arī Eiropas „Super 1600” klases līderim Reinim Nitišam un citiem jauniešiem.

„SuperCar Lites Rookie Cup” klases veidotājs ir zviedru rallijkrosa veterāns Andreass Eriksons, kurš jau vairākus gadus kā konsultants sadarbojas ar ASV autosacīkšu rīkotājiem. Savukārt Eriksona dēls Kevins ir Nitiša komandas biedrs Eiropas čempionātā.

„Startējot vienā komandā ar Kevinu Eriksonu, mums bija iespēja sevi pierādīt labāko speciālistu acīs,»

teic Reinis Nitišs. «Tas, ka Eriksons-seniors mani uzaicināja uz sacensībām ASV, ir liela atzinība un mūsu komandas profesionalitātes novērtējums. Šo piedāvājumu nedrīkstējām noraidīt, jo skaidrs, ka jāmeklē aizvien jauni karjeras virzieni, un ceļš uz ASV var izrādīties ļoti svarīgs turpmākajos notikumos.”

Nitiša sacensību programmā ir „X Games” posms 4. augustā Losandželosā un „Global Rallycross Championship” posms 10. augustā Atlantā. Interesanti, ka sacensībās viņš startēs ar pilnīgi jaunu un nepierastu tehniku. „SuperCar Lites” klasē visi dalībnieki brauc ar vienādām mašīnām – Eriksona „Olsbergs MSE” komandas gatavotām pilnpiedziņas „Ford Fiesta”, kam ir aizmugurē novietots 300 zirgspēku atmosfēriskais motors un pilnpiedziņa. Proti, Reinim īsā laikā būs jāapgūst jauna sacīkšu mašīna un jāsaprot, ko viņš ar to spēj izdarīt.

Amerikas turneja Nitišam veiksmīgi iekrīt brīvajā divu mēnešu starplaikā starp aizvadīto Eiropas čempionāta Zviedrijas posmu un gaidāmajām sacīkstēm Francijā. „Sākotnēji biju paredzējis atvilkt elpu.., taču tas ir lieliski, ka būšu sacensību apritē un uz Francijas posmu ieradīšos ar vēl lielāku, nopietnāku pieredzi. Tās būs sarežģītas sacīkstes milzīgā un spēcīgā dalībnieku sastāva dēļ. Mūsu „Super 1600” klasē uz starta varētu stāties vairāk nekā 40 dalībnieki. Turklāt jāņem vērā tas, ka tieši pēdējos posmos – Francijā, Austrijā un Vācijā – izšķirsies Eiropas čempiona titula liktenis, kas nozīmē, ka cīņas būs nežēlīgākas un ekstrēmākas,» saka Nitišs.