Reinis Nitišs startēs rallijkrosa augstākajā līgā

IMG-20140123-WA0007

Eiropas čempions Reinis Nitišs 2014. gada sezonā startēs rallijkrosa pasaules čempionāta prestižākajā „SuperCar” klasē, kur pārstāvēs vienu no spēcīgākajām komandām „OlsbergsMSE Ford”.

Nitišs būs viens no diviem zviedru vienības pilotiem. Viņa komandas biedrs būs norvēģis Andreass Bakerūds, kurš jau paspējis aizvadīt vienu sezonu rallijkrosa prestižākajā klasē. Abi izmantos ar autoražotāja „Ford” atbalstu sagatavotas „Fiesta SuperCar” sacīkšu mašīnas. „OlsbergsMSE Ford” pilotu treneri būs divkārtējais rallija pasaules čempions Markuss Gronholms un BTCC seriāla čempions Endrjū Džordans.

Reinis Nitišs: “Esmu nonācis lieliskā, profesionālā komandā ar labākajiem rallijkrosa speciālistiem. Pērn izcīnītais Eiropas čempiona tituls „Super 1600” klasē lika spert tālākus soļus, un jau sākotnēji mūsu mērķis bija 2014. gada pasaules čempionāts. Lai gan solis no „Super 1600” priekšpiedziņas uz „SuperCar” ir milzīgs, esmu gatavs šim izaicinājumam.

Sākotnējās sacīkstēs mans uzdevums būs iekļūt top-12, tātad visaz sasniegt pusfinālus.Es domāju, ka tas ir realizējams uzdevums.”

Komandas vadītājs Andreass Eriksons atzīst, ka tik jauna sportista pieņemšana startam „SuperCar” klasē ir izaicinājums, taču ne risks, jo Nitiša pērn izcīnītais Eiropas čempiona tituls apliecina sportista talantu.

“Mēs pieņēmām Reini savā komandā, jo mēs pērn pārliecinājāmies, cik strauji viņš ir spējīgs progresēt. Ja sezonas sākumā es redzēju kļūdas, kuras radīja pieredzes trūkums, tad sezonas beigās viņš bija neuzvarams.” teic Andreass Eriksons. „Mēs ticam šim puisim! Reiņa un viņa ģimenes mērķtiecība ir apbrīnojama.”

IMG-20140123-WA0004

Lieliska ziņa Nitišam ir fakts, ka par „OlsbergsMSE Ford” komandas menedžeri kļuvis somu speciālists Jusi Pinomaki, kurš pērn bija Reiņa pārstāvētās komandas „SET Promotion” vadītājs. Pinomaki un Nitišs jau izveidojuši lielisku sadarbību, kuru šobrīd iespējams turpināt jaunā komandā.

Jusi Pinomaki: “Neredzu šobrīd iemeslus, kāpēc Reinis šogad nevarētu veiksmīgi pievienoties „SuperCar” klases līderiem. Skaidrs, ka, lai sasniegtu rezultātus, jāmācās mums visiem būs ļoti daudz, jo sevišķi pilotiem. Taču pērn, strādājot ar Nitišu, es ieguvu pārliecību, ka Reinis ir talantīgs, strauji progresējošs sportists. Šobrīd viņam nav izteiktu vājo punktu, kas mūs uztrauktu – viss ir kārtībā, tagad visu izšķirs darbs.”

Tā „SuperCar” ir īpaši jaudīga un spēcīga tehnika, tās pareiza pilotēšana noteiks sportistu spēju sasniegt rezultātus un braucienu finišu. Lai slīpētu pilotu prasmes, komanda piesaistījusi lieliskus speciālistus – Markusu Gronholmu un Endrjū Džordanu.

“Pārkāpšana no „Super 1600” mašīnas uz „SuperCar” tehniku nesagādā fiziskās sagatavošanas problēmas, ja sportists sevi uztur labā sportiskajā formā,” spriež rallija vecmeistars Gronholms. „Cits jautājums, kā ar šo jaudu un šo ātrumu, turklāt konkurentu agresivitāti tikt galā psiholoģiski. Jauniem braucējiem tas būs nopietns pārbaudījums. Pagājušā gada rezultāti apliecina, ka Reinis ir labs sportists, tāpēc palīdzēsim viņam iejusties jaunajā pasaulē.”

Endrjū Džordans: “Nitišam ir liela kartinga pieredze un panākumi, kas nozīmē, ka pamati asfalta braukšanā ir stabili. Atliek slīpēt nianses. Arī man būs interesanti strādāt ar šiem pilotiem, jo svarīga būs manu padomu pārnešana uz rezultātu tabulu augšējām ailītēm.”