Reinis Nitišs turpina šokēt pieredzējušākos sāncenšus arī Somijā, labi sokas arī Jānim Baumanim

Nitiss_Somija 2014 (REINISNITISS.COM)

Šodien Kouvolā, 140 km attālumā no Somijas galvaspilsētas Helsinkiem, sākās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (RX) 4.posms. Līdzšinējais kopvērtējuma līderis Reinis Nitišs pēc sacensību pirmās dienas abiem kvalifikācijas braucieniem atkal ir priekšā pārējiem konkurentiemm dalot 1.pozīciju Antonu Marklundu. Izšķirošie braucieni norisināsies svētdien, 29.jūnijā.

Lai gan sacensību pirmā diena sākās ar īsti vasarīgiem laika apstākļiem, jau brīvo treniņbraucienu izskaņā virs trases savilkās mākoņi, un atlikušās dienas laikā trasē vairākkārtīgi lija lietus. Sacensībās uz starta no solītajiem 27 izgāja 22 dalībnieki, tajā skaitā arī Reinis Nitišs (Ford Fiesta ST), kurš treniņbraucienos uzrādīja ceturto ātrāko laiku.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā Reinis startēja kopā ar savu Olsbergs MSE komandas biedru Andreasu Bakerudu (Ford Fiesta ST), Atro Mēti (Ford Fiesta), Andri Ounu (Ford Fiesta) un Dereku Tohilu (Citroen DS3). Nitišs startēja no otrās pozīcijas un jau pirmā apļa laikā apsteidza savu komandas biedru, un izvirzījās brauciena vadībā. Brauciena turpinājumā Nitišs izcīnīto brauciena līderpozīciju neatdeva arī pēc Joker apļa veikšanas un finišu sasniedza pirmais, apsteidzot Bakerudu par 0,324 sekundēm. Turklāt Nitišs ne tikai izcīnīja uzvaru savā braucienā, bet arī visa kvalifikācijas brauciena kopvērtējumā uzrādīja absolūti ātrāko laiku, tādējādi iegūstot 50 punktus.

Pēc pirmās sacensību dienas 90 izcīnīti punkti Nitišam ļauj atrasties līderpozīcijā, dalot to ar Antonu Marklundu.

Otrajā braucienā Nitišs sacentās kopā ar pirmā kvalifikācijas brauciena ātrākajiem braucējiem – vēlreiz ar Andreasu Bakerudu, kā arī ar Timiju Hansenu (Peugeot 208), Antonu Marklundu (VW Polo) un Timuru Timerzjanovu (Peugeot 208). Nitišs braucienu sāka no ceturtās pozīcijas un brauciena laikā spēja pakāpties līdz pat otrajai pozīcijai. Diemžēl kļūda, kam sekoja sagriešanās pēdējā aplī, liedza latvietim finišēt augstāk par ceturto vietu. Šis brauciens izrādījās ātrākais otrajā sesijā un par spīti neveiksmītei, kvalifikācijas absolūtajā vērtējumā Reinis Nitišs uzrādīja ceturto ātrāko laiku, nodrošinot sev vēl 40 punktus.

“Pieļāvu kļūdu – pēdējā aplī, vienā no līkumiem, iegāju ar pārāk lielu ātrumu. Nācās izbraukt no ideālās trajektorijas, bremzēt un… sagriezties. Labi, ka braucienā kopumā tomēr uzrādīju ceturto ātrāko laiku, iegūstot svarīgus punktus. Šī bija ļoti vērtīga mācība priekšdienām, kuru noteikti ņemsim vērā jau rīt, kad turpināsim mazāk riskēt un centīsimies gūt pēc iespējas vairāk punktus,” pēc pirmās sacensību dienas atklāj Reinis Nitišs.

Pēc Pasaules RX Somijas posma pirmās sacensību dienas Reinis Nitišs un Antons Marklunds ar 90 punktiem dala pirmo vietu. Trīs punktus no līderiem atpaliek Nitiša komandas biedrs Bakeruds, bet kopvērtējuma otrās vietas turētājs Peters Solbergs (Citroen DS3) dienas laikā ieguva tikai 67 punktus un šobrīd atrodas desmitajā vietā.

Tikmēr Eiropas čempionāta ieskaitē Super1600 klasē startējošais Jānis Baumanis arī sestdien ir cīnījies veiksmīgi. Priekšbraucienos sasniegta otrā un trešā vieta, kas ar 87 punktiem viņam pagaidām nodrošina trešo vietu. Līderis ir Krievijas pāstāvis Ņikita Misuļa ar 92 punktiem.