„Renault Sport R.S. 01” izbrauc trasē

Renault_rs01_1

Spānijā Heresas trasē notikusi „Renault” sacīkšu automobiļa „R.S. 01” dinamiskā pirmizrāde. Pirmos apļus ar to veica četrkārtējais F1 pasaules čempions Alens Prosts.

Tas bija kā speciāls šova elements „World Series by Renault” noslēdzošā posma sacīkšu starplaikā, ko vēroja vairāk nekā 58 000 skatītāju.

Renault_rs01_2

Prosts nebija vienīgais, kam tika dota iespēja iemēģināt jauno sacīkšnieku. Pāris apļus ar to trasē vaica arī rallija veterāns, bijušais „Renault” rūpnīcas komandas pilots Žans Raņjoti un bijušais „Scuderia Toro Rosso” F1 komandas pilots Sebastjans Buemī.

„Tas ir lielisks un glīts automobilis,” tā „R.S. 01” raksturoja Alans Prosts. „Kompānija „Renault” ir spērusi platu soli, lai atgrieztos izturības sacensībās. Šī ir īsta sacīkšu mašīna, lai gan sava dizaina ziņā tā ir stipri līdzīga ielas automobiļiem.”

Nudien „R.S. 01” ir uzbūvēts, daudzējādā ziņā vadoties pēc FIA LMP1 klases prototipu standartiem. Zem tā „dekoratīvās” virsbūves atrodas oglekļa šķiedras kabīnes monokoks, bet par spēka agregātu kalpo 3,8 l V6 dzinējs ar divām turbīnām,

kas aizlienēts no „Nissan GT-R Nismo”.

Tas attīsta līdz 500 Zs un 600 Nm. „Renault” sportista maksimālais ātrums pārsniedz 300 km/h robežu.

Renault_rs01_5

Nav izslēgts, ka kāda no nākamajām „R.S.” evolūcijām kādreiz arī piedalīsies Lemānas 24 stundu maratonsacīkstēs, taču „R.S. 01” sacīkšu arēna būs monomarkas seriāls „Renault Sport Trophy”, kas ar nākamo sezonu kļūs par „World Series by Renault” satelītsacensībām.

Kā liecina ražotāja informācija, pirmie „R.S. 01” eksemplāri klientu komandām tiks piegādāti 2015. gada martā, bet pirmās ugunskristības paredzētas vasaras sākumā Spa trasē.

„Renault Sport R.S. 01” cena ir 340 000 eiro.

Birkas: