Renovēto Biķernieku autotrasi atklās vēsturisko auto sacensības „Dzintara Aplis”

38_Dzintara_aplis_Biķerniekos_5.05

Pēc vairākus mēnešu ilgušajiem Biķernieku kompleksās sporta bāzes trases atjaunošanas darbiem, 16. augustā tur atkal dzirdēsim motoru rūkoņu. Vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara Aplis” piektais posms Rīgas Motormuzeja Kauss būs pirmās sacensības, kas ļaus autosportistiem un skatītājiem novērtēt uzlabojumus, kas veikti rekonstruētajā trasē.

“Dzintara Aplis” turpina kopt gadu desmitiem senās autosporta tradīcijas, kuras Rīgā no 1964. līdz pat 1991.gadam ieviesa notikušās un plašu popularitāti visā Padomju Savienībā guvušās sacensības “Dzintara Volga”. Savukārt Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotās sacensības “Dzintara Aplis” šogad norisināsies jau trešo gadu, un tajā paredzētas piecas ieskaites klases – VAZ 1300, VAZ 1600, Volga, kā arī Formula Easter un Formula Mondial.

Piebildīsim, ka

tik vērienīgus trases atjaunošanas darbus kā veikti šogad, Biķernieku trase nebija pieredzējusi kopš tās atklāšanas 1966.gadā.

Svarīgi, ka ieeja sacensībās bez maksas paredzēta tiem skatītājiem, kuri Biķernieku trasē būs ieradušies ar kādu no tautas sporta pārvietošanās līdzekļiem – skrituļslidām, skrituļdēli, skrejriteni, velosipēdu vai citu. Turklāt, starp abiem sacensību braucieniem, apmeklētāji būs laipni aicināti ar saviem braucamajiem doties arī trasē – lai simboliski atklātu trasi un pašu acīm novērtētu Biķernieku trasē veiktos vērienīgos atjaunošanas darbus.

Lai līdzpaņemtais velosipēds vai cits pārvietošanās līdzeklis nepagrūtinātu sacensību vērošanu, Biķernieku trases teritorijā būs izveidota arī īpaša apsargājama velonovietne, kur droši atstāt savu pārvietošanās līdzekli laikā, kad pa trasi trauksies vēsturiskās sporta automašīnas.

PLĀNOTĀ SACENSĪBU PROGRAMMA:

9:30        Treniņbraucieni/ kvalifikācija: VAZ 1300, VAZ 1600

9:50        Treniņbraucieni/ kvalifikācija: Volga

10:10      Treniņbraucieni/ kvalifikācija: Formula Easter, Formula Mondial

11:00      1. brauciens, 12 apļi:

VAZ 1300, VAZ 1600

Volga

Formula Easter, Formula Mondial

13:00      Pārtraukums/ Trases atklāšanas pasākums

14:00      2. brauciens, 12 apļi:

VAZ 1300, VAZ 1600

Volga

Formula Easter, Formula Mondial

16:30      Apbalvošana

Par Biķernieku komplekso sporta bāzi

Jau kopš 1966.gada Biķernieku trase ir kā otrās mājas daudziem sportistiem, jo tieši šeit ir iespējams pavadīt laiku, nodarbojoties ar dažādiem sporta veidiem visa gada garumā! No agra pavasara līdz pat vēlam rudenim trasē norisinās dažādas auto un moto sporta sacensības. Šajā periodā trasi ir iecienījuši arī velobraucēji, skrituļotāji, nūjotāji un skrējēji. Savukārt, ziemas periodā trasē iespējams braukt kā ar auto, tā arī ar slēpēm un ragaviņām. Trases kopējais garums ir teju 6 km, un tā visā garumā klāta ar asflata segumu. Trases maksimālais platums – 16 metri, minimālais – 10.