Rikjardo izdodas pārtraukt „sudraba bultu” uzvaru sēriju

Riccardo_3

F1 pasaules čempionāta 11. posma, Ungārijas GP spriedzes pilnās sacensības noslēdzās ar “Red Bull Racing” pilota Daniela Rikjardo uzvaru.

Ungārijas brauciens sākās neilgi pēc pamatīgas lietusgāzes, proti, pirmie apļi tika aizvadīti trases seguman vēl mitram esot. Tas gan netraucēja kvalifikācijas uzvarētājam Niko Rosbergam noturēt vadošo pozīciju, turpretim viņam blakus startējušais Sebastjans Fetels jau sākumā palaida grām Valteri Botasu. Uz brīdi aktuālo pasaules čempionu bija apsteidzis arī Fernando Alonso, taču jau pirma apļa beigās Fetels trešo pozīciju atkal atguva. Sākotnēji Rosbergam izdevās atrauties, taču astotajā aplī, kad avāriju piedzīvoja “Caterham” pilots Markuss Eriksons un trasē izbrauca drošības mašīna, šis viņa izcīnītais handikaps zuda.

Līderu kvartets – Rosbergs, Botass, Fetels un Alonso – nepaspēja iebraukt boksu celiņā un bija spiesti to darīt apli vēlāk, tādējādi zaudējot savas pozīcijas. Tā kļuva par negaidītu un patīkamu dāvanu Rikjardo. „Pitstpa” laikā austrālietis jau bija apsteidzis arī Džensonu Batonu, taču sacensībām atsākoties bija spiests „McLaren” pilotu atkal palaist garām. Tiesa, kad Batons beidzot nolēma nomainīt lietus un devās boksos, Rikjardo atkal nokļuva pirmajā pozīcijā.

„Red Bull” komanda austrāliešu pilotam bija ieplānojusi trīs „pitstopu” stratēģiju,

tādēļ 15 apļus pirms beigām viņam nācās apmeklēt „boksus”, tobrīd izkrītot no pirmā trijnieka. Drīz pēc tam viņam sekoja arī Rosbergs, kurš tobrīd atradās diezgan cieši aiz Hamiltona.

Taču izšķirošie notikumi norisinājās pēdējos desmit apļos. Pirmajās pozīcijās viens aiz otra atradās Fernando Alonso, Luiss Hamiltons un Daniels Rikjardo. Pēdējais tobrīd brauca ar vissvaigākajām riepām. Sākumā Hamiltons neveiksmīgi uzbruka Alonso, bet jau pēc brīža viņam pašam nācās aizsargāties no Rikjardo apdzīšanas mēģinājumiem. Kādu laiku „Mercedes” pilots vēl noturējās, taču trīs apļus pirms finiša Rikjardo tomēr viņu apsteidza un jau nākamā apļa pirmajā līkumā vienkārši pabrauca garām arī Alonso, „platiem soļiem” dodoties pretī uzvarai.

Riccardo_1

Atgādināsim, ka šī ir tikai otrā reize sezonā, kad kāds no “Mercedes” pilotiem nestājas uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, turklāt arī iepriekš „sudraba bultas” pārspēja tieši Rikjardo. Savukārt Alonso, sasniedzot finišu otrajā vietā, atveda pagaidām otro pjedestāla vietu “Ferrari” komandai šajā gadā.

Ungārijas GP rezultāti:

  1. Daniels Rikjardo (Austrālija, „Red Bull Racing-Renault”)
  2. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +5,2
  3. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) +5,8
  4. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +6,3
  5. Felipe Masa (Brazīlija, „Williams-Mercedes”) +29,7
  6. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +31,3
  7. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing-Renault”) +40,7
  8. Valteri Botass (Somija, „Williams-Mercedes”) +41,0
  9. Žans Eriks Verņje (Francija, „Scuderia Toro Rosso-Renault”) 58,1
  10. Džensons Batons (Lielbritānija, „McLaren-Mercedes”) +1:06,8