Roma tomēr pārspēj Petranselu

Dakar 2014

Spānis Huans Roma no „X-Raid” komandas kļuvis par Dakāras rallijreida uzvarētāju vieglo apvidus automobiļu klasē.

Roma šo uzvaru pievienojis 2004. gadā izcīnītajai pirmajai vietai motociklu konkurencē. Tādējādi viņš kļuvis par trešo sportistu šo sacensību vēsturē, kurš spējis triumfēt abās kategorijās.

Kā vēsta aģentūra „LETA”, sacensību 13. posmā pie panākuma tika DĀR braucējs Žinels de Viljē («Toyota»), bet Roma finišēja ceturtajā vietā sešas minūtes priekšā savam komandas biedram un galvenajam sāncensim Stefanam Petranselam, kurš pirms noslēdzošā posma bija izvirzījies par sacensību līderi.

Lai arī komandas vadība iepriekš bija aizliegusi franču autosporta leģendai Petranselam cīnīties par uzvaru, viņš piektdien ignorēja rīkojumu un uzrādīja labāko laiku sacensību priekšpēdējā posmā, kļūstot par vieglo automobiļu klases līderi. Tomēr sestdien pēdējā posmā izskatījās, ka viņš ir atteicies no principiālās cīņas un apzināti palaida pa priekšu Romu.

Dakar 2014_win

Finišā spāņu braucējs apsteidza Petranselu par piecām minūtēm un 38 sekundēm,

bet trešais nedaudz iepakaļus palika vēl viens viņu „X-Raid” komandas biedrs Nasers al Atija.

Jāatzīmē, ka finišu sasniedza arī vienīgais Latvijas pārstāvis Māris Saukāns – viņš bija krievu braucēja Antona Grigorova stūrmanis. Ar „OSCar” braucošais duets noslēdzošajā posmā ieņēma 36. vietu. Un arī kopvērtējumā viņi saglabāja 36. vietu, uzvarētājam zaudējot gandrīz 29 stundas.

Rally_Dakar_2014_1468_1024

Tikmēr motociklu kategorijā ceturto Dakāras uzvaru izcīnīja spānis Marks Koma ar „KTM”, kurš gandrīz par divām stundām apsteidza tuvāko sekotāju – savu tautieti un komandas biedru Hordi Vilardomu.

Smago automobiļu klasē triumfēja krievs Andrejs Karginovs («KamAZ»), bet kvadraciklu konkurencē – čīlietis Ignasio Kasale («Yamaha»).

Šis bija smagākais no līdz šim Dienvidamerikā aizvadītajiem Dakāras rallija maratoniem. Sacīkšu finišu izdevās sasniegt 204 dalībniekiem – 78 motoklu braucējiem, 15 kvardicikliem, 61 vieglajai apvidus automašīnu ekipāžai un 50 kravas auto ekipāžām –, t.i., 47% no startējušajiem.