Sācis griezties autorallija Eiropas čempionāta karuselis

Kopecky_308.170

Aizvadītajā nedēļas nogalē Fraištates reģionā, Austrijā norisinājās „International Jänner Rallye”, Eiropas čempionāta (ERC) pirmā posma sacensības, kurās dramatiskas cīņas izskaņā uzvaru izcīnīja Čehijas ekipāža Jans Kopeckis/Pavels Dreslers ar „Škoda Fabia”.

Pirmās dienas izskaņā Kopeckis par 20 sekundēm apsteidza tuvākos sekotājus, franču ekipāžu Braienu Bufjē/Olivers Furnjē („Peugeot 207”). Otrajā sacīkšu dienā, trīs ātrumposmus pirms beigām čehu pilots pret ceļa apmali pārsita riteni, uz brīdi atkrītot uz trešo pozīciju. Tomēr pēdējos posmos – abi bija 25 kilometrus gari – Kopeckis atkal bija neapturams un spēja atgūt vairāk nekā 25 zaudētās sekundes, un sacīkšu finišā izrāva uzvaru, galveno konkurentu apsteidzot… par nieka 0,5 sekundēm.

Trešajā vietā finišēja veterānu duets Raimunds Baumšlāgers un Kluass Viča („Škoda Fabia”).

„Paldies Braienam par aizraujošo cīņu,” pēc finiša, plati smaidot, teica rallija uzvarētājs Kopeckis. „Tas bija nedaudz traki – trase bija ātra un dubļaina. Tomēr kopumā šis bija itin aizraujošs rallijs. Un mums izdevās lielisks sezonas sākums.”

Atgādināsim, ka nākamais ERC posms paredzēts Latvijā – no 3. līdz 5. februārim Kurzemes ceļos notiks rallijs „Liepāja-Ventspils”.

„International Jänner Rallye” rezultāti

  1. Jans Kopeckis/Pavels Dreslers (Čehija, „Škoda Fabia S2000”)      2.35:45,3
  2. Braiens Bufjē/Olivers Furnjē (Francija, „Peugeot 207 S2000”) +0,5
  3. Raimunds Baumšlāgers/Klauss Viča (Austrija/Vācija, „Škoda Fabia S2000”) +1:18,1
  4. Vaclavs Pehs/Peters Uhels (Čehija, „Mini John Cooper Works S2000”)      +2:47,0
  5. Bepo Haraks/Leopolds Welserhaimbs (Austrija, „Mitsubishi Lancer Evo”) +3:31,8
  6. Katejans Kajetanovičs/Jaroslavs Barans (Polija, „Subaru Impreza Sti”) +3:29,9