Sadursmes ar konkurentiem gan Nitišam, gan Baumanim liedz labi finišēt Vācijas posmā

20150621_2_NITISS_©REINISNITISS.COM

Svētdien, 21.jūnijā Esteringā, Vācijas ziemeļdaļā ar Latvijas vadošo braucēju līdzdalību noslēdzās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta un Eiropas rallijkrosa čempionāta kārtējais posms. Diemžēl Reiņa Nitiša centieni pēc augtām vietām Pasaules čempionāta ieskaitē Supercar klasē pārtrūka jau pusfinālā. Savukārt Eiropas čempionāta Super 1600 klasē startējošo Jāni Baumani no cīņas par uzvaru ‘izsita’ finālbraucienā.

Jēkabpilietis Reinis Nitišs (Ford Fiesta, Ford Olsbergs MSE) Esteringā aizvadīja visnotaļ labu kvalifikāciju – pēc četru braucienu veikšanas, ierindojoties trešajā vietā un stabili ‘iesoļojot’ pusfinālā. Diemžēl pusfināla braucienā jau sākumā gadījās iekļūt kontaktcīņā, kas gan mūsu Reinim, gan zviedram Antonam Marklundam (Audi S1, EKS) beidzās ar sabojātām mašīnām un izstāšanos no turpmākās cīņas.

Reiņa Nitiša "Ford Fiesta" uz evakuatora...

Reiņa Nitiša “Ford Fiesta” uz evakuatora…

Nitiša pusfinālā uzvaru svinēja francūzis Davī Žanejs (Peugeot 208, Team Peugeot Hansen), bet otrā pusfinālā pārāks par konkurentiem bija aktuālais rallikrosa pasaules čempions norvēģis Peters Solbergs (Citroen DS3, SDRX). Braucienā kopā ar Solbergu pie vietas finālā kā trešais tika arī Reiņa komandas biedrs Andreass Bakerūds.

Finālā Davī Žanejam neko izdarīt nespēja pat Solbergs,

kuram nācās samierināties ar otro vietu, bet trešais palika francūža komandas biedrs zviedrs Timijs Hansens.

Nitišs Vācijā sapelnīja vismaz 16 punktus (14 par kvalifikāciju, 2 par 5.vietu pusfinālā), taču no trešās pozīcijas kopvērtējumā tomēr noslīdēja uz dalītu piekto-sesto vietu. Savukārt Solbergs vēl vairāk nostiprināja savu līdera pozīciju. Nākamais Pasaules čempionāta posms no 3. līdz 5.jūlijam norisināsies Zviedrijā.

„Neslēpšu, ka sirdī šobrīd ir rūgtums, jo Vācijā uzņemtais temps ļāva sasniegt pašus augstākos rezultātus. Tomēr, Esteringas trase, it sevišķi pirmais līkums, ir slavena tieši ar spraigām kontaktcīņām un avārijām. Līdzīgas sadursmes notika arī citos braucienos, tamdēļ nevienu nevainoju – tas ir rallijkross, kurā no šādiem sacīkšu incidentiem ne vienmēr var izvairīties,” pēc sacensībām sacīja Reinis Nitišs.

Pasaules čempionāta kopvērtējums Supercar

1. Peter Solberg (Norvēģija) – 138 punkti

2. Johan Kristofferson (Zviedrija) – 103

3. Andreas Bakkerud (Norvēģija) – 88

4. Timmy Hansen (Zviedrija) – 79

5. Reinis Nitšs (Latvija) – 77

6. Davy Jeanney (Francija) – 77

Līdzīgu likstu kā Nitišs, tikai jau finālbraucienā piedzīvoja arī Eiropas čempionāta līderis – Jānis Baumanis

(Renault Twingo, SET Promotions). Mūsu braucējam esot otrajā pozīcijā, viņu taranēja ungārs Krištians Sābo (Škoda Fabia). Līdz finišam gan Jānim aizkļūt izdevās, taču mašīnas bojājumi liedza ieņemt augstāku vietu par piekto. Tikmēr pats Sābo, izsitis no ritma un vietas Jāni, sasniedza trešo vietu. Uzvaru, atstājot aiz sevis Krievijas pārstāvi Timuru Šigabutdinovu (Renault Clio), svinēja dānis Ulriks Linnemans (Peugeot 208).

Neskatoties uz salīdzinošu neveiksmi, Jānis Baumanis arī pēc šī posma saglabā Eiropas čempionāta līdera statusu savā klasē.

Eiropas čempionāta kopvērtējums Super 1600

1. Jānis Baumanis (Latvija) – 70

2. Timur Shigabutdinov (Krievija) – 61

3. Ulrik Linnemann (Austrija) – 59

4. Krisztian Szabo (Ungārija) – 55

5. Ernestas Staponkus (Lietuva) – 51

6. Nikita Misyulya (Krievija) – 50