Sardīnijas rallijā uzvar Ožjē

Ogier_sardegna_4

Autorallija pasaules rallija čempionāta sestajā posmā, kas norisinājās Itālijai piederošajā Sardīnijas salā, uzvaru izcīnīja pasaules čempions Sebastjens Ožjē.

Rallija sacīkstes Sardīnijas grants ceļos sparīgi uzsāka soms Jari-Mati Latvala, kurš atradās vadībā vēl pēc otrās dienas ātrumposmiem un ļoti apņēmīgi brauca pretī uzvarai. Diemžēl sestdienas noslēdzošajā ātrumposmā ekipāžai nācās mainīt pārsisto mašīnas riepu, kā rezultātā tika zaudētas divas minūtes un ar to faktiski intriga bija atrisināta. Vadībā izvirzījās Latvalas komandas biedrs Ožjē. Uzsākot svētdienas sacīktes, francūzim bija vairāk nekā pusotras minūtes handikaps pār tuvāko sekotāju, ko viņš atlikušajos posmos itin viegli nosargāja.

Finišā Ožjē par minūti un 23,1 sekundi apsteidza norvēģi Madsu Ostbergu, kuram otrā vieta ir pagaidām šīs sezonas labākais sasniegums. Trešajā vietā ierindojās Latvala.

Uzvarējis četros no sešiem līdz šim aizvadītajiem posmiem,

Ožjē ir pārliecinošs pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis. Savu komandas biedru Latvalu viņš apsteidz par 33 punktiem.

Ogier_sardegna_5

Nākamās WRC sacīkstes no 27. līdz 29. jūnijam notiks Polijā, bet daļa sacensību ātrumosmu paredzēti arī Lietuvas teritorijā. Medijos jau izskanējis, ka šajā posmā debiju visaugstākajā līmenī piedzīvos 20 gadus vecais Latvijas autosportists Ralfs Sirmacis.

Sardīnijas rallija rezultāti:

  1. Sebastjens Ožjē/Žuljens Ingrasija (Francija, „Volkswagen Polo R WRC”) 4.02:37,8
  2. Madss Ostbergs/Jonass Andersons (Norvēģija/Zviedrija, „Citroën DS3 WRC”) +1:23,1
  3. Jari-Mati Latvala/Mika Antila (Somija, „Volkswagen Polo R WRC”) +1:32,8
  4. Andreass Mikelsens/Ola Flēne (Norvēģija, „Volkswagen Polo R WRC”) +2:39,3
  5. Elfins Evanss/Daniels Berits (Lielbritānija, „Ford Fiesta RS WRC”) +4:41,8
  6. Martins Prokops/Jans Tomaneks (Čehija, „Ford Fiesta RS WRC”) +6:05,3
  7. Henings Solbergs/Ilka Minora (Norvēģija/Austrija, „Ford Fiesta RS WRC”) +7:15,8
  8. Roberts Kubica/Macejs Ščepaņjaks (Polija, „Ford Fiesta RS WRC”) +12:19,0