Savās mājās triumfē Fetels

RBR_Germany

Vācijas GP izcīņā vietējos F1 fanus ar uzvaru iepriecināja „Red Bull Racing” pilots, trīskārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels.

Pirmo starta vietu Nirburgringā jau otro posmu pēc kārtas izcīnīja „Mercedes” braucējs Luiss Hamiltons, bet vietu viņam blakus ieņēma Fetels. No otrās rindas sacīksti sāka otrs „Red Bull” pilots Marks Vēbers un Kimi Raikonens ar „Lotus”.

Hamiltons kārtējo reizi nomuļļājās startā, un jau pirmajā līkumā viņam priekšā nokļuva abi „Red Bull”. Savukārt tūdaļ aiz pirmās trijotnes iekārtojās abi „Lotus” braucēji.

Jau ceturtajā aplī sacīkstes beidzās Felipem Masam – starta-finiša taisnes noslēgumā viņa „Ferrari” izslīdēja drošības joslā.

Pēc neilga laika nepatīkamu incidentu boksos piedzīvoja Vēbers.

Mehāniķim steigā neizdevās pieskrūvēt viņa mašīnas aizmugurējo labo riteni, un, uzsākot braukšanu, tas „aizmuka”, turklāt trāpīja TV operatoram.

Tikmēr, izmantojot vēlu pirmo pitstopu, no piektās vietas uz otro pakāpās Romēns Grožāns.

Abi „Mercedes” atkal nespēja būt pietiekami ātri riepu problēmu dēļ. 19. aplī Hamiltons bija spiests piekāpties Raikonena spiedienam.

24. aplī ar spožu liesmu sadega Žila Bjanki „Marussia” dzinējs. Pēc tam, kad pilots bija pametis mašīnu, tā negaidīti sāka ripot no kalna šķērsām trasei. Lai šo traucēkli novērstu sacīksti uz brīdi nobremzēja drošības mašīna. Bet, kad cīņas atsākās, vadībā esošajam Fetelam cieši uz papēžiem mina abi „Lotus” braucēji.

41. aplī, kad līderis devās boksos, peletona priekšgalā izvirzījās Raikonens. Somu pilots baudīja līdera godu līdz 50. aplim, kad arī viņa mašīnai pienāca laiks mainīt riepas. Atgriezies trasē, Raikonens atkal atradās trešajā vietā aiz Fetela un Grožāna, bet piecus apļus pirms sacīkstes beigām viņam izdevās apdzīt komandas biedru un finišā atbraukt otrajam. Savukārt Grožānam tikai ar grūtībām pēdējos apļos izdevās atvairīt Fernando Alonso agresīvos uzbrukumus. Interesanti, ka spāņu pilota vadītais „Ferrari” uzreiz pēc finiša saslīdēja un palika stāvam drošības joslā.

Vettel_win

Vācijas GP rezultāti:

  1. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing”) 1.41:14,711
  2. Kimi Raikonens (Somija, „Lotus”) +1,008
  3. Romēns Grožāns (Francija, „Lotus”) +5,830
  4. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +7,721
  5. Luiss Hamiltons (Lielbritanija, „Mercedes AMG”) +26,927
  6. Džensons Batons (Lielbritānija, „McLaren”) +27,996
  7. Marks Vēbers (Austrālija, „Red Bull Racing”) +37,562
  8. Serhio Peress (Meksika „McLaren”) +38,306
  9. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +46,821
  10. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Sauber”) +49,892