Sestdien Biržos grandiozākais „Žiguļu kausa” posms vēsturē

27-Zigulu kauss 2014- Birzi_17.08.2014.

Sestdien, 25. jūlijā Jēkabpils tuvumā, Salas novada Biržos, salīdzinoši jaunajā rallijkrosa trasē “Baroni” notiks “Žiguļu kauss 2015” sestais posms, kas pārsteidz ar šāda līmeņa sacensībām neredzēti zvaigžņotu dalībnieku sastāvu un šoviem.

Jau pērn „Boroni” trasē pirmoreiz sarīkotais „Žiguļu kauss 2014” posms izraisīja nepierastu ažiotāžu, jo sacensībām pieteikušies bija ne tikai tradicionālie šo padomjlaiku spēkratu censoņi, bet dalību ņēma arī uz popularitātes viļņa esošais Pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks – jēkabpilietis Reinis Nitišs. Turklāt viņš līdzi bija ‘paņēmis’ savu komandas biedru – norvēģu rallijkrosa braucēju Andrēasu Bakerūdu. Tas, protams, atsaucās gan uz skatītāju interesi, gan mediju ieinteresētību un attiecīgi publicitāti.

Šogad Biržu posms vienkārši ‘gāž no kājām’!

Acīmredzot, pateicoties Nitišu pūlēm (sava loma notikumos gan jau ir arī Reiņa tēvam Aigaram Nitišam) „Žigulīšu” sacensībās piedalīsies jau vesela zvaigžņu plejāde –  Nitišam junioram pievienojies ir arī otrs zināmākais latviešu rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis, kurš šobrīd ir Eiropas čempionāta līderis Super 1600 klasē. Pasaules rallijkrosa čempionāta dalībniekus vēl pārstāvēs ne tikai pašreiz trešajā pozīcijā Supercar klasē esošais “Olsbergs MSE” braucējs Andrēass Bakerūds, bet arī “Marklund Motorsport” komandas braucējs Tomass Heikinens (8.vieta pagaidām).

Andreass Bakerūds (no kreisās) un Reinis Nitišs

Andreass Bakerūds (no kreisās) un Reinis Nitišs

Rīkotājiem uz Biržiem ir izdevies atvilināt arī divkārtējo Lielbritānijas rallija čempionu Gaju Vilksu,

kurš ne tikai brauks „VAZ tusā”, bet kopā ar pašmāju rallistiem Ivaru Vasaraudzi un Elvisu Hermani „Žiguļu” braucienu starplaikos taisīs rallija šovu.

Interesanti, ka ieinteresēti dalībai „Žiguļu kausa” posmā Biržos ir Pasaules rallijkrosa čempionāta TV raidījumu komentētājs Endrū Kolijs un ietekmīgā žurnāla un interneta portāla autosport.com žurnālists Hels Ridžs. Tas nozīmē, ka stāsts par „Žiguļu kausu” Latvijā var izskanēt visai tālu aiz robežām. Vēl tas varētu nozīmēt, ka Nitišam senioram un posma rīkotājiem „SKN Sports” ir tālejoši plāni nākotnē pilnveidot un attīstīt „Baroni” trasi līdz tādam līmenim, kas ļautu pretendēt uz augstas raudzes rallijkrosa sacensību, tostarp pat Eiropas un Pasaules čempionāta posmu, rīkošanu.

Kā ierasts ‘VAZ tusā” klāt būs arī pazīstami Latvijas un Baltijas mēroga braucēji. Piemēram, pagājušā gada šo sacensību uzvarētājs, septiņkārtējais Igaunijas autokrosa čempions Sigmārs Tammemagi, tāpat 2000.gada Eiropas čempions autokrosā Uģis Traubergs un viņa brālis, vairākkārtējais Latvijas čempions un Eiropas čempionātu posmu uzvarētājs Ivo Traubergs, kā arī jaunā talantīga autokrosa braucēja Beāte Klipa un citi. Tostarp ‘kaulus izlocīs’ Biržu trasē arī savulaik populārā autotreka vecmeistars, jēkabpilietis Vilnis Buholcs, kurš savulaik cīnījās plecu pie pleca ar Aigaru Nitišu.

Kopumā sacensībām pieteikušies gandrīz 60 dalībnieki. Piebildīsim, ka, lai arī ārzemju lielākās zvaigznes „Žiguļu kausu” lielākoties uztver kā jautru izklaidi, viņi ir sportisti un jebkurās, arī maznozīmīgās sacensībās noteikti cenšas uzvarēt. Tādēļ droši, ka sestdien Biržu trasē „Baroni” ies ne tikai jautri, bet arī ‘karsti’. Cerams, neliks vilties arī pasākuma organizatoriskā puse. Katrā gadījumā biju pārsteigts, ka šogad, lai iekļūtu trasē, Biržu posmam bija noteikta obligāta oficiāla mediju pārstāvju akreditēšanās. Vēl pērn rīkotāji bija priecīgi, ja vispār kāds žurnālists vai fotogrāfs šīs sacensības apmeklēja.

Provizoriskā dienas kārtība:

9:00          Treniņbraucieni

10:30        Atklāšanas parāde

11:00        Žiguļu Kauss – 1. kvalifikācijas kārta

12:15        Žiguļu Kauss – 2. kvalifikācijas kārta

13:30        Žiguļu Kauss – 3. kvalifikācijas kārta

14:35        Rallija Šovs – 1. kvalifikācijas kārta

14:45        Žiguļu Kauss – 4. kvalifikācijas kārta

16:00        Autogrāfu sesija

16:10        Rallija Šovs – 2. kvalifikācijas kārta

16:40        Žiguļu Kauss – pusfināli

Rallija Šovs –  finālbrauciens

Žiguļu Kauss – finālbrauciens

17:30        Apbalvošanas ceremonija