Sestsdien Biķernieku trasē NEZ PRO drifta svētki

Drifta sezaonas atklasana _Viesturs Lacis (Go4speed.lv)

Sestdien, 7. septembrī, Biķernieku trasē norisināsies NEZ PRO drifta čempionāta otrais un Latvijas drifta čempionāta sestais un noslēdzošais posms. Uz starta stāsies labākie Ziemeļeiropas braucēji, to starpā arī tādi skatītāju favorīti kā igaunis Henri Puhmas, kurš līdz šim startējis ar veco “Audi Coupe”, un soms Tēmu Peltola, kurš pirmo reizi Latvijā būs redzams ar savu jauno “Mercedes-Benz” dīzeļa universāli.

Savu dalību NEZ PRO drifta sacensībās šobrīd apstiprinājuši vairāk nekā 35 piloti no sešām valstīm. Ņemot vērā gan iepriekšējo gadu pieredzi, organizatori norāda, ka šis skaits vēl pieaugs, jo daudzi braucēji, to starpā pašmāju sportisti, reģistrēšanos atliek uz pašu pēdējo brīdi, t.i. sacensību dienu.

Pirmajā NEZ čempionāta posmā Igaunijā uz starta stājās pieci latviešu braucēji, tomēr šonedēļ notiekošajā posmā Biķerniekos trasē dosies trīskārt lielāks skaits.

Viņu starpā būs Latvijas labākie meistari – Gvido Elksnis, Jānis Eglīte, Ivo Cīrulis, Elvijs Ķezis, Edmunds Ērglis un Ingemārs Jēkabsons.

Latvijas čempionāta ieskaitē cīņa par čempiona titulu notiks starp Jāni Eglīti un Ivo Cīruli. Eglīte pirmajos piecos posmos spējis sakrāt ievērojamu 16 punktu pārsvaru, tomēr ar izcilu rezultātu kvalifikācijā un vairāku apstākļu sakritību savu pirmo čempiona titulu var izcīnīt arī limbažnieks un publikas mīlulis Ivo Cīrulis. Savukārt Ziemeļeiropas (NEZ) ieskaitē vadībā pēc pirmā posma ir zviedrs Daniels Bjorks ar unikālu “Ford Fiesta” drifta automobili. Labas pozīcijas uz uzvaru Ziemeļeiropas čempionāta pēc pirmā sev nodrošinājis arī Ingemārs Jēkabsons, kurš Igaunijā notikušajās sacensībās izcīnīja trešo vietu.

Piektdienā, 6. septembrī, no plkst. 13 līdz 19, tiks aizvadīti brīvie treniņi, kam plkst. 20 sekos tradicionālā un ārzemju dalībnieku vidū iecienītā dalībnieku parāde, šoreiz ar vēl iepriekš nebijušu apstāšanās vietu – stacijas laukuma “Origo”. Sacensības sestdienā iesāksies ar rīta treniņiem, bet plkst. 13 notiks NEZ Pro drifta atklāšana. Skatītājiem ieeja būs atvērta jau no plkst. 11.