Sirmacis un Grjazins Eiropas čempionāta posmā Ziemeļīrijā saglabā izredzes pacīnīties par cienījamām vietām savā grupā

RalfsSirmacis_MarekPleha

Pēc Ziemeļīrijā notiekošā Eiropas rallija čempionāta posma Circuit of Ireland Rally pirmās dienas vadībā izvirzījies īrs Kreigs Brīns, otrais polis Kajetans Kajetanovičš, bet septītajā pozīcijā mūsu līdzjutējiem labi pazīstamais Aleksejs Lukjaņuks. Tikmēr Latvijas komandas “Sports Racing Technologies” (SRT) ekipāžas noturējušās junioru ieskaites vadošajā grupā.

Circuit of Ireland ir arī otrais posms Eiropas Junioru rallija čempionātā, un šajā ieskaitē uz starta stājās 19 ekipāžas, tostarp abas SRT komandu pārstāvošās ekipāžas – Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins (“Peugeot 208 R2″) un Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Lebediks (“Peugeot 208 R2″). Abām ekipāžām šī ir debija Ziemeļīrijas rallija ceļos.

Pēc aizvadītiem astoņiem ātrumposmiem Vasilijs Grjazins savā grupā atrodas 6.vietā (absolūti 21.vieta), minūti un 34,9 sekundes atpaliekot no grupas līdera zviedra Emīla Berkvista (“Opel Adam R2″), bet Ralfs Sirmacis (attēlā augšā) ieņem 7.vietu 23.vieta) un no sava komandas biedra atpaliek 39,5 sekundes. Par sniegumu rallija pirmajā dienā sportisti jau nopelnījuši attiecīgi 2 un 1 punktu čempionāta kopvērtējumā.

Dienas pirmajā pusē ātrumposmi bijuši slapji un ļoti slideni, ziņo komandas preses dienests, tādēļ SRT braucēji sacensības sākuši piesardzīgi, lai novērtētu citu braucēju ātrumu un nepieļautu nevajadzīgas kļūdas jau pašā sacensību sākumā. Dienas otrajā pusē ekipāžas tempu kāpināja un pēdējos ātrumposmos uzrādīja līdzvērtīgus laikus asfalta rallijos pieredzējušākiem konkurentiem.

Pirmās dienas pēdējā ātrumposmā Sirmacis/Šimins pat izcīnīja uzvaru junioru ieskaitē.

“Man patīk Īrija – ceļi ir ļoti slideni un arī viltīgi. Dienas otrajā pusē laikapstākļi uzlabojās, ātrumposmi kļuva daudz sausāki, un arī braukšana padevās daudz labāk, līdz ar to spējām uzlabot savu rezultātu,” stāsta V. Grjazins.

Trasē Vasilija Grjazina ekipāža

Trasē Vasilija Grjazina ekipāža

“Šīs ir tikai mans otrais asfalta rallijs, tāpēc jābūt ļoti uzmanīgam. Pēcpusdienā savu sniegumu spēju uzlabot, un šajos ceļos jutos jau daudz labāk, taču ātrumposmu laiki nebija tik labi, kā gribētos. Viss izšķirsies rīt, brauksim, cik vien ātri spēsim,” papildina R. Sirmacis.

Abas SRT ekipāžas saglabā labas izredzes rallija otrajā dienā pacīnīties par augstāku pozīciju, jo 4.vietā esošais norvēģu braucējs Stīvs Roklands (“Peugeot 208 R2″) atrodas vien 12,3 sekundes priekšā, un tas sola spraigas cīņas šaurajos Ziemeļīrijas ceļos.

Rallija “Circuit of Ireland” pirmajā dienā sportisti veica astoņus ātrumposmus ar kopējo garumu 87 kilometri, savukārt sestdien sacensību dalībniekiem jāveic atlikušie desmit ātrumposmi ar kopējo garumu 128 kilometri.

Atgādināsim, ka čempionāta Pirmajā posmā Rally Liepāja Sirmacis/Šimins izcīnīja 3.vietu, kas ekipāžai deva 24 punktus čempionāta kopvērtējumā. Sezonas līderis pēc pirmā posma ar 39 punktiem ir jau pieminētais Emīls Berkvists, kuram ar 29 punktiem seko Stīvs Roklands.

Kopumā Junioru rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, trijos no tiem ātrumsacensības notiks pa asfalta seguma ceļiem.

“Sports Racing Technologies” komanda šogad plāno piedalīties visos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos un cīnīties par augstākā kaluma godalgām sezonas kopvērtējumā.

Sacensību rezultāti aplūkojami Eiropas rallija čempionāta oficiālajā vietnē http://www.fiaerc.com/events/live/id/29