Šīs nedēļas nogalē pirmo reizi notiks “MadMadona” Hard Enduro kross

MadMadona_afišas_IG_LV (2)

Madonā, 7. maijā MX parkā “Smeceres sils” pirmo reizi notiks “MadMadona” Hard Enduro krosa sacensības. Tās ir vienas dienas sacensības, kas norisināsies apļveida formātā, balstoties uz Cross Country noteikumiem. Atšķirībā no Enduro krosa, Hard Enduro kross būs ar paaugstinātas grūtības pakāpi. Trasē būs stāvi kāpumi, kritumi, akmeņi, baļķi un citi šķēršļi, ietverot elementus no klasiskā Enduro, Hard Enduro un Super Enduro disciplīnām, informē LaMSF Enduro komisija.

Hard Enduro pasaulē ir populāra un iecienīta motosporta disciplīna ekstrēmo sportu veidu piekritējiem. Sportistiem ir jāspēj šķērsot sarežģītus un samērā grūti pārvaramus elementus, kas pirmajā mirklī var šķist pat neiespējami. Piemēram, jābrauc stāvās kalnu nogāzēs, pa mežiem, tuvu gar kraujām pa upju gultnēm, akmeņainām klintīm. Sacensības parasti notiek vairāku dienu garumā. Šo sarežģīto un fiziski grūto disciplīnu ir iemīļojuši arvien vairāk latviešu enduro braucēji, kuri jau vairākus gadus dodas sevi izaicināt un gūst labus panākumus tādās sacensībās, kā “Red Bull Romaniacs”, “Extreme Charge”, “Sea To Sky” un citās.

„Ideja par Hard Enduro krosu Madonā radās pērnā gada rudenī. Izdomājām izveidot šāda veida sacensības, jo ir cilvēku grupas, kam tas patīk un šī discplīna paliek populāra ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā.

Madonā reljefs un jau izveidotā Super Enduro trase ļauj realizēt šādu ideju.

Šis būs labs atskaites punkts tam, lai saprastu, vai virzīties tālāk ar Hard Enduro attīstību Latvijā. Madonas sacensība parādīs, vai Latvijā pietiek tikai ar vienu Hard Enduro posmu sezonā, kas ar nosaukumu “Rocket Biker” tiek organizēts Dzirciemā. Redzēsim, vai būs pieprasījums, vai nē. Ja šogad būs pietiekami daudz dalībnieku un atsaucība, tad Madonu ieviesīsim kā tradīciju,” saka sacensību rīkotājs Kaspars Ērkulis.

MadMadona_afišas_IG_LV

Trase esot izbraucama dažāda sagatavotības līmeņa sportistiem. To jau esot iemēģinājuši gan pieredzējuši enduro sportisti, gan arī iesācēji. Gold jeb Zelta klases sportistiem būšot sarežģītāki apstākļi, bet Silver jeb Sudraba klasei un Bronze jeb Bronzas klasei attiecīgi mazliet vieglāki. Starp kalsēm atšķirsies braukšanas ilgums – 4, 3 vai 2 stundas. Vtrase esot izbraucama visiem, vienīgais atšķirsies ātrums, cik ātri to varēs izdarīt. Trasē būšot arī tādi šķēršļi, kā baļķi un akmeņi, būšot iekļauts karjers, kurā neviens līdz šim vēl neesot braucis, atklāj organizatori.

Arī skatītājiem garantēta laba adrenalīna deva. Būšot izveidotas speciālas vietas, kur  varēs nokļūt tuvāk trasei un redzēt interesantākos un aizraujošākos Hard Enduro krosa momentus. Skatītājiem pasākuma pameklēšana ir bez maksas.