„Škoda Fabia R5” starta gatavībā

Skoda_Fabia_r5_2

Čehu kompānijas „Škoda” motoru sporta nodaļas sagatavotais jaunais sacīkšu auto „Fabia R5” ir saņēmis FIA homologāciju un pilnībā gatavs turpināt priekšteča „Fabia S2000” nepārspējamo uzvaru sēriju.

„Ar šo ir dots starta signāls, lai mēs varētu nodemonstrēt savas mašīnas spējas visaugstākajā līmenī,” teic „Škoda” direktoru padomes loceklis Franks Velšs.

Sacīkšnieka „Fabia R5” izveide čehu motoru sporta speciālistiem aizņēma salīdzinoši ilgu laiku – 15 mēnešus. Tas no sava titulētā priekšteča atšķiras ne tikai vizuāli, bet arī tehniski. Būtiskākā atšķirība ir 1,6 l turbomotors, kas stājies divu litru atmosfēriskā dzinēja vietā. Tas darbojas pārī ar piecpakāpju sekvenciālo pārnesumkārbu.

Skoda_Fabia_r5_1

Atbilstoši FIA tehniskajam reglamentam R5 klases mašīnas pilna masa ir 1230 kg.

„Jaunās mašīnas izveide un pilnveidošana bija diezgan darbietilpīgs process. Taču komanda lieliski tika ar šo darbu galā. Par to es gribu visiem izteikt pateicību,” „Fabia R5” prezentācijas laikā uzsvēra „Škoda Motorsport” direktors Mihals Hrabaneks.

Jaunās paaudzes rallija mašīnas sagatavošanā un testos piedalījās vairāki pasaules rallija elites piloti: Āzijas-Klusā okeāna reģiona čempions, čehs Jans Kopeckis, Eiropas čempions, soms Esapeka Lapi, beļģu veterāns Fredijs Loikss, kā arī vairākkārtējais Austrijas čempions Raimunds Baumšlagers. Kopumā „Škoda Fabia R5” ir testos veikusi jau vairāk nekā 10 tūkstošus kilometru.

Skoda-Fabia-R5

Birkas: