Šlēgelmilhs atkal startēs Talsu rallijā

20150509_2_Šlēgelmilhs_©GO4SPEED.LV

Dalību jau šajā nedēļas nogalē gaidāmajā „Rally Talsi” pieteicis pazīstamais autobraucējs Haralds Šlēgelmilhs.

Viņš tandēmā ar stūrmani Artūru Pumpuru Talsu rallijā piedalīsies jau trešo reizi. Ekipāžas rīcībā būs komandas „Dynamic Sports” sagatavots „Mitsubishi Lancer Evolution X”, kas būs aplīmēts ar fonda „1836” logo. Tādējādi tiks popularizēts Latvijas simtgadei veltīts projekts, kura sarīkošanā iesaistījies arī Haralds Šlēgelmilhs.

Atgādināsim, ka 2013. gadā, ekipāžai ar „Škoda Fabia S2000” debitējot rallija sacīkstēs, kļūda pēdējā ātrumposmā liedza sasniegt sacīkšu finišu. Pērn duets uz starta izgāja ar „Mitsubishi Lancer Evolution X”, ar ko ierindojās 11. vietā (5. vietā N4 klasē).

„Man šis ir viens no vispiepildītākajiem pavasariem pēdējo gadu laikā.

Pašam jāpiedalās vairākas sacensības, jāvada braucēju apmācības, kā arī jāpilda pienākumi sporta kompleksā 333 un jāpiedalās vairākos sabiedriskos projektos. Tomēr, kopā ar stūrmani Artūru Pumpuru bez garas domāšanas izlēmām, ka Talsos noteikti ir jābrauc un citi pienākumi uz vienu nedēļas nogali jānoliek malā,” stāsta Haralds Šlēgelmilhs.

20150509_1_Šlēgelmilhs_Pumpurs_©GO4SPEED.LV

„Neizsakāms prieks, ka jau trešo gadu dosimies uz Talsiem, lai startētu rallijā. Šo četru dienu laikā gūstam tik daudz pozitīvā, ka pat nepieļāvu domu izlaist sacensības. Šogad treniņprocess ir īsāks nekā citus gadus, tomēr mums ir divu ralliju pieredze, un tas ir daudz,” priecīgs par atgriešanos rallijā ir Artūrs Pumpurs. “Lliksim lietā visas savas iepriekš gūtās zināšanas, Haralda atsvaidzinātās prasmes autošosejas trasēs, manu uzlaboto stenogrammas pierakstīšanas māku un centīsimies iekļūt olimpiskajā sešiniekā!”

“Katru gadu cenšos atrast jaunu vēstījumu, ar ko piedalīties „Rally Talsi”. Šogad, tuvojoties Latvijas simtgadei, esmu iesaistījies fonda „1836” aktivitātēs, ar kurām centīsimies popularizēt Latvijas apceļošanu.

Mums ir upju ielejas, gliemežvāku pludmales, priežu meži un zelta vārpu lauki. Mums ir dižozoli, senlejas, teikām apvīti pakalni un alas. Un mums ir ceļā satikto cilvēku smaidi un dzīvesstāsti. Mēs esam tik bagāti, jo pašas skaistākās un vērtīgākās lietas mums jau ir dotas. Atliek vien iziet ārā, ievilkt gaisu dziļi plaušās un to visu novērtēt… Tamdēļ automašīnu būsim noformējuši “1836” krāsās, aicinot visus mūsu valsts iedzīvotājus, it īpaši gados jaunākos, apceļot Latviju, nevis doties tālu aiz tās robežām,” teic Haralds.

Fonda „1836” mērķis ir izveidot taku apkārt Latvijai, tādā veidā iedzīvinot aktīvu dzīves veidu un lauku attīstību,– veidot ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm un ēšanas vietām, veicināt cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību.

“Latvijas robeža ir 1836 km gara, tāpēc par takas nosaukumu esam izvēlējušies skaitli 1836, kas simboliski sakrīt ar Latvijas robežas garumu. Turklāt Latvija ir dibināta 18. (1918.)gadā, skaitlis 18 simbolizē pilngadību, briedumu, patstāvību un uzdrošināšanos, kā arī šis maršruts tiks sadalīts simts (100 – kā simtgade) 18,36 km garos posmos, lai katrs var noiet vai nobraukt ar velosipēdu īsu pārgājienu vienā dienā.

Rally Talsi laikā Talsu pilsētas laukumā būs izvietota fonda „1836” informatīvā telts, kur visi interesenti būs laipni aicināti iepazīties sīkāk ar fonda mērķiem un izzināt Latvijas apceļošanas iespējas. Ļoti ceru, ka ar šo projektu spēsim iedrošināt iedzīvotājus un pavisam drīz dzirdēsim, ka kāds būs apstaigājis visu Latviju, veicis visus 1836 km,” aizrautīgi stāsta fonda „1836” vadītājs Enriko Plivčs.