Šlēgelmilhs debiju „ADAC GT Masters” seriāla posmā aizvadījis cienīgi

adac-zakspeed_Schlegelmilch

Kā jau iepriekš vēstīts, ar Latvijas šosejas autosportista Haralda Šlēgelmilha līdzdalību šajā nedēļas nogalē (3.-5.oktobris) Hockenheimring trasē Vācijā tika aizvadīts Vācijas autošosejas čempionāta ADAC GT Masters noslēdzošais posms GT3 klases automobiļiem. Šlēgelmilham duetā ar vācu pilotu Luku Ludvigu komandas BKK Mobil Oil Racing Team Zakspeed sastāvā abos braucienos izdevās finišēt punktos.

Sestdien, 4.oktobrī pirmais no diviem 60 minūtes ilgajiem braucieniem Ludvigam/Šlēgelmilham padevās ļoti labs. Ludvigs, kurš iesāka braucienu (saskaņā ar noteikumiem, braucējiem jāmainās pēc 30 minūtēm) spēja nostiprināties otrajā pozīcijā aiz komandas Callaway Competition ekipāžas Andreasa Virca un Daniela Kailvica. Savukārt Haraldam 25 konkurentu vidū izdevās šo pozīciju saglabāt līdz finišam, par ko gandarīts bija gan latviešu braucējs pats, gan viņa GT Masters cīņās krietni pieredzējušākais komandas biedrs.

Svētdien, 5.oktobrī aizvadītais otrais brauciens gan vairs tik veiksmīgs nepadevās, taču Ludvigs/Šlēgelmilhs, startējuši no peletona beigām, ierindojoties 9. pozīcijā, tik un tā ieguva pa diviem ieskaites punktiem. Arī otrajā braucienā uzvaru svinēja Andreass Vircs un Daniels Kailvics – tādējādi viņiem šajā nedēļas nogalē dubultpanākums. Piebildīsim, ka Kailvics ir ADAC GT Masters 2013.gada čempions.

Šlēgelmilha sniegumu gribas vērtēt kā veiksmīgu –

divos braucienos iegūti 20 ieskaites punkti. Cerams, ka tā uzskatīs arī komandas vadība un, iespējams, Haralda gaitām ADAC GT Masters čempionātā būs turpinājums.

Par sacensību spraigumu liecina tas, ka finišējot tikai 9.vietā Ludvigs/Šlēgelmilhs līderiem zaudēja vien nepilnas 10 sekundes, bet sestdienas braucienā, kad viņi palika otrie, tikai mazliet vairāk kā pussekundi.

Piebildīsim, ka Haralda komandas biedrs Ludvigs sezonas 8 sacensībās (15 braucienos, jo vienā viņš uz starta neizgāja) sakrāja vien 80 punktus (pēdējos 20 kopā ar latvieti) un čempionāta kopvērtējumā ieņēma 11.vietu. Kopumā vācu sportists aizvadījis jau 68 braucienus, gūstot arī 7 uzvaras un izcīnot 5 pole position, bet šosezon tik labs brauciens kā sestdien kopā ar Haraldu Ludvigam padevies tikai vienā braucienā – 30.augustā Nirnburgringas trasē, kad arī tika izcīnīta 2.vieta pārī ar Izraēlas sportistu Alonu Deju.

Kā jau iepriekš vēstīts jau pirmajā braucienā šā gada čempionu titulus sev nodrošināja tikai 18 gadus vecais Elvins van der Linde un 27-gadīgais Renē Rasts no komandas Prosperia C.Abt Racing, kuri arī otrajā braucienā vēl papildināja punktu summu, ierindojoties 6.pozīcijā.

Ar 2.brauciena pilniem rezultātiem var iepazīties ŠEIT.