Šlēgelmilhs pielaiko gruzīnu „Legends” mazauto

Inex Legends - Photograph by Paul Blackburn

Pazīstamais sacīkšu braucējs Haralds Šlēgelmilhs aizvadītajā nedēļas nogalē “Rustavi International Motorpark” trasē piedalījās Gruzijas autošosejas čempionāta “Legends” klases braucienos, kur uzrādīja atzīstamu sniegumu.

Sestdienas kvalifikācijā Haralds uzrādīja septīto ātrāko laiku, diemžēl bija spiests sacīkstes sākt no pēdējās starta vietas, jo automašīnas minimālais svars izrādījās zem normas. Tomēr brauciena gaitā latvietis ātri spēja aizcīnīties līdz pirmajam sešiniekam.

“Haralds aizvadīja satriecošu sacīksti. Latviešu braucējs cīnījās par 6. vietu ar diviem pieredzējušiem un labi zināmiem vietējiem pilotiem,” stāsta pasākuma organizators Eldars Marčenko. “Piloti brauca ne tikai ciešā grupā, bet visus 10 apļus turējās “bampers bamperī”. Haralds ir īsts cīnītājs, ja nebūtu problēmu ar automašīnas svaru, visticamāk viņš būtu līderu trijniekā.”

Sacīkšu otrajā dienā Šlēgelmilhs kvalifikācijā uzrādīja trešo labāko laiku, par 0,083 sekundēm piekāpjoties ātrākajām gruzīnu pilotam Šotam Abhazavam. Pirmos sešus braucējus šķīra tikai 0,6 sekundes.

“Visa brauciena garumā tika aizvadīta sīva cīņa starp septiņiem vadošajiem pilotiem. Haralds vairākas reizes uzbruka Dāvidam Kakabadzem cīņā par trešo vietu, pēdējā aplī pat izvirzoties vadībā. Tūlīt pat gan garām pasteidzās Šota Abhazava un Kakabadze. Latvietis finišēja trešais 0,5 sekundes aiz uzvarētāja. Tomēr pēc finiša tiesneši piesprieda Haraldam 30 sekunžu sodu par pāragru startu, kā rezultātā viņam nācās samierināties ar devīto vietu,” sacīkšu gaitu apraksta Marčenko.

Legends_3

“Ja pirms sacīkstēm par “Legends” automašīnām biju visai skeptists, tad pēc šīs nedēļas nogales manas domas ir pilnībā mainījušās. Ļoti dinamiskas un spraigas sacīkstes, kas man atgādināja kartingu. Šeit cīņas ir vienkārši fantastiskas – pozīcijas mainās katrā aplī, turklāt konkurence bija spēcīga un rezultāti ļoti blīvi,” savās emocijās dalās Haralds Šlēgelmilhs.

Iespējams, redzēsim Haraldu startējam Biķernieku trasē 4. jūlijā,

kad “Continental Legends cup” sacensību ietvaros Latvijā viesosies Turcijas, Gruzijas un Somijas ātrākie braucēji.

“Man jau ir piedāvājums startēt gan Latvijas, gan Pērnavas “Legends” posmos, tomēr skatīšos pēc savām iespējām. Sacīkšu grafiks šogad ir diezgan saspringts. Ja visi apstākļi sakritīs, tad noteikti būšu uz starta arī Rīgā,” sola Šlēgelmilhs.