Smiltenes Tepera trasē sadalītas visas Latvijas čempionāta godalgas autokrosā

Autokross Klipa_foto_Rihards Baumanis (Go4Speed.lv)

Aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenē, Tepera trasē noskaidroti šā gada Latvijas autokrosa čempioni. Jau pirms šīs sacīkstes par uzvarētāju 1600 klasē bija kļuvis Rūdolfs Bogens, bet svētdien 2000 Super klasē otro čempiontitulu nodrošināja Ainārs Kenigsbergs, bet Open klasē debijas sezonā par čempionu kļuva Jānis Borševskis. Savukārt  B600 klasē otročempiontitulu pēc kārtas sasniedza Beate Klipa, kamēr VAZ Klasika kategorijā uzvara sezonā Arnim Odiņam.

1600 klasē Rūdolfs Bogens (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team) par čempionu bija kļuvis jau posmu iepriekš, tāpēc konkurentu uzdevums bija sadalīt pārējās medaļas. Viens no medaļu pretendentiem Kaspars Silenieks izstājās pēc laika kontroles, kurā tikko bija uzrādījis klases labāko rezultātu – motora defekts. Līdz ar to sudrabs un bronza bija jāsadala Raimondam Mūrniekam (Pope) un Andim Kļavam (Lapmežciems, SK EOS).

Finālā pēc Kļavas un Mūrnieka sadursmes līderpozīcijā pārsteidzoši nonāca Jānis Balodis (Lielvārde), kurš čempionātā aizvadīja pirmo sacīksti kopš pērnā gada. Aiz viņa sekoja Jānis Grīnvalds (Kuldīga), taču drīz viņa auto sagrieza Mūrnieks, pats nonākot otrajā vietā. Vēlāk, noķēris Balodi, Raimonds nonāca arī līderpozīcijā, tomēr viņa uzvara tika anulēta par sadursmi ar Grīnvaldu – Mūrnieks rezultātos tika nolikts aiz Jāņa, trešajā vietā. Tas gan neietekmēja čempionāta iznākumu, jo Kļava izstājās pirmajā aplī tehnisku problēmu dēļ. Finišā Balodim sensacionāla uzvara, Grīnvaldam augstākais rezultāts karjerā – otrā vieta, Mūrnieks – trešais. Čempionāta noslēgumā Bogens čempions, Mūrnieks – vicečempions, Kļavam bronza.

Autokross_foto_Rihards Baumanis (Go4Speed.lv)

Savukārt pats 1600 klases čempions līdz ar priekšlaicīgi sasniegto panākumu pēdējo posmu testa režīmā aizvadīja 2000 Super klasē. Izmēģinājums izdevās pārliecinošs. Rūdolfs dominēja sev svešajā klasē visas dienas garumā, sasniedzot uzvaru arī finālā. Fināla startā gan līderpozīciju uzņēmās Jānis Miščenko (Aizkraukle, SK Ogre), tomēr Bogens tika Jānim garām, svinot uzvaru. Trešais finišā – Ainārs Kenigsbergs (Saldus), kuram ar šo rezultātu pietika, lai sasniegtu Latvijas čempiona titulu. Kenigsbergs kļuvis par divkārtējo čempionu, pievienojot šā gada panākumu 2009.gada čempiona titulam.

Kenigsberga uzvara kopvērtējumā kļuva iespējama pēc tam, kad tehniskas neveiksmes jau kvalifikācijas braucienos piedzīvoja galvenais konkurents Rihards Dainis

(Cēsis, Mexa/Melatlux RacingTeam). Čempionāta medaļnieki – Kenigsbergs, Miščenko un Dainis.

Open klasē tika gaidīts īpašs duelis starp abiem sezonas līderiem Jāni Borševski (Mārupe, Autocross.lv Autokrosa komanda) un iepriekšējo divu gadu čempionu Agri Brediku (Ozolnieki, SteelTech/Autocross.lv). Tomēr divcīņa noslēdzās jau sacensību rītā. Brediks, laika kontrolē uzrādījis ātrāko rezultātu, izstājās ar motora defektu. Borševskis automātiski kļuva par Latvijas čempionu.

Autokross 1_foto_Rihards Baumanis (Go4Speed.lv)

Bredika zaudējums bija vēl nopietnāks – aizvadot perfektu sacīksti, finālā uzvarēja Ints Jeršovs (Rīga, Autocross.lv Autokrosa komanda), līdz ar to kļūstot par vicečempionu, Agri nobīdot uz kopvērtējuma trešo pozīciju. Finālā aiz Jeršova finišēja Jānis Dreimanis (Jūrmala) un Jānis Kozlovskis (Ogre, SK Ogre). Jaunajam čempionam Borševskim fināls neizdevās – dzenoties pakaļ Jeršovam, Jānis kļūdījās, apgāžot mašīnu uz sāniem.

B600 klasē čempiona tituls bija jāsadala starp pagājušā gada čempioni Beati Klipu (Lielvārde, LMT Autosporta Akadēmija), Valteru Zīvertu (Gramzda) un Kasparu Meņģeli (Tukums). Klipa dienu aizvadīja pārliecinoši – uzvarēti visi braucieni, arī fināls, un otrais čempiontituls rokā. Zīverts un Meņģelis aizvadīja rezervētu sacīksti, gūstot, attiecīgi, tikai ceturto un sesto vietu. Secība čempionāta kopvērtējumā līdz ar to – Klipa, Zīverts, Meņģelis. Smiltenē uz pjedestāla kāpa arī brāļi Jānis un Gatis Geisteri (Bukulti) – Gatim trešā vieta ir augstākais rezultāts B600 klasē.

VAZ Klasika cīņās bija divi čempiontitula pretendenti – Edijs Zimza (Valmiera) un Arnis Odiņš (Naukšēni, SteelTech/Autocross.lv). Zimza, ķerot kopvērtējumā Odiņu, savu darbu paveica lieliski, sasniedzot maksimālo punktu skaitu un pirmo Latvijas čempionāta posma uzvaru karjerā. Tomēr arī Odiņš paveica savu darbu – otrā vieta finālā, ar ko pietika Latvijas čempiona titula nodrošināšanai. Trešais Smiltenē Kalvis Tēts (Cesvaine), kurš līdz ar šo rezultātu sasniedza čempionāta bronzas medaļu.

Komandu vērtējumā pēdējais posms izšķīra sezonas uzvaras likteni. Par labāko komandu kļuva Bogena un brāļu Riharda un Mareka Daiņu Mexa/Melatlux Racing Team. Otrā vieta SteelTech/Autocross.lv komandai (Odiņš, Brediks, Andris Krieviņš), bet trešā – Autocross.lv Autokrosa komanda (Jeršovs, Borševskis, Starks).

Latvijas čempionāta Junioru kausā par sezonas labāko autokrosa jaunu braucēju (līdz 21 gadam) kļuva 2000 Super klases braucēja Monta Beierbaha (Brocēni), aiz sevis atstājot B600 klases braucējus brāļus Geisterus – Jānis otrais, Gatis trešais.

Vienlaikus Smiltenē tika aizvadīts arī Baltijas čempionāta posms Buggy 1600, B6000 un D12 klasēm.

Buggy 1600 klasē pirmās trīs vietas guva citu valstu braucēji – lietuvieši Tomass Zavarskis un Tautvids Urba, kā arī igaunis Ivo Sults. Māris Līcis gan bija fināla vadībā, taču zaudēja uzvaru tehnisku problēmu dēļ.

Latviešiem uzvaras smago automašīnu cīņās. B6000 klasē dramatisku dueli par uzvaru izturēja Jānis Kozlovskis, kurš nosargāja visus igauņa Marta Heninga uzbrukumus. D12 klasē līdzīgu cīņu aizvadīja Bruno Leimanis, kurš apdzina un aiz sevis noturēja igauni Otu Kevvai.