Somijas dubļos Nitišs izcīna trešo vietu

Nitiss_11

Šajā nedēļas nogalē notikušajā rallijkrosa pasaules čempionāta Somijas posmā latviešu braucējs Reinis Nitišs izcīnīja godpilno trešo vietu.

Pēc sestdien veiksmīgi aizvadītiem pirmajām divām kvalifikācijas kārtām Reinis atradās līderpozīcijās. Svētdienas kvalifikācijas braucienos gan viņam tik gludi negāja – trešajā sērijā trešā vieta, bet ceturtajā – piektā. Kopumā kvalifikācijas summā Nitišs ierindojās trešajā vietā, pārliecinoši iekļūstot pusfinālā.

Pusfināla braucienā Nitišam bija jāsacenšas ar Andreasu Bakerūdu, Timuru Timerzjanovu, Timiju Hansenu, Kšištofu Skorupski un Joni-Peku Rajalu. Spēcīgā lietus dēļ trase bija kļuvusi slapja un dubļaina. Reinim no starta izdevās izrauties vadībā un nosargāt savu līdera pozīciju visu sešu apļu garumā, turpmākajās vietās atstājot Bakerūdu un Skorupski. Savukārt Timerzjanovs, Hansens un Rajala dažādu likstu dēļ finišu sasniegt nespēja.

Savukārt “SuperCar” klases otrajā pusfinālā smago apstākļu un sliktās redzamības dēļ jau otrajā līkumā sadūrās četras no sešām mašīnām, un brauciens tika apturēts. Uz atkārtoto startu spēja ierasties tikai četri sāncenši – Taners Fausts, Antons Marklunds, Liams Dorans un Peters Solbergs, bet, Dereka Tohila un Tomasa Heikinena mašīnas vairs nebija braucamas. Arī Dorana mašīna izrādījās tik bojāta, ka nespēja izpildīt elementārus manevrus, lai iekārtotos savā starta vietā, tādēļ tika noņemta no trases. Tā no šīs kompānijas finālā bez lielas piepūles iekļuva Fausts un Marklunds.

Finālbraucienā Fausts bija pārliecinoši pārāks. Nitišs pēc starta ieņēma otro pozīciju, taču pēc dažiem līkumiem viņu apdzina Bakerūds. Atlikušajos apļos Reinim tā arī neizdevās apsteigt savu komandas biedru, tādēļ finišā nācās samierināties ar trešo vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem Reinis Nitišs ar 96 punktiem saglabā pirmo pozīciju.

Otrajā vietā ar 82 punktiem atrodas Bakerūds, bet trešajā ar 80 punktiem – Peters Solbergs.

Paralēli notiekošajās Eiropas čempionāta sacīkstēs “Super 1600″ klasē atkal visnotaļ rezultatīvi startēja Jānis Baumanis. Svētdien trešajā kvalifikācijas braucienu sērijā viņš bija ātrākais, savukārt ceturtajā – savā braucienā finišēja ceturtais un ierindojās septītajā vietā. Tādējādi kopvērtējumā viņš ierindojās ceturtajā vietā, nodrošinot vietu pusfinālā.

Savā pusfinālā Baumanis izcīnīja otro vieto, piekāpjoties vienīgi krievam Sergejam Zagumenovam. Finālā, startējot no otrās rindas, Jānis brauciena laikā spēja izcīnīties līdz otrajai vietai. Tādējādi viņš jau otro reizi savā pirmajā Eiropas čempionāta sezonā stājās uz goda pjedestāla.

Rallijkrosa Somijas posma rezultāti

„SuperCar” klase:

 1. Taners Fausts (ASV, „VW Polo”) 04:59,725
 2. Andreass Bakerūds (Norvēģija, „Ford Fiesta”) + 3,675
 3. Reinis Nitišs (Latvija, „Ford Fiesta”) +5,465
 4. Kšištofs Skorupskis (Polija, „Citroen DS3”) +19,566
 5. Antons Marklunds (Zviedrija, „VW Polo”) +25,348
 6. Joni-Peka Rajala (Somija, „Škoda Fabia”) +3 apļi

„Super 1600” klase:

 1. Ņikita Misjuļa (Krievija, „Škoda Fabia”) 05:04,936
 2. Jānis Baumanis (Latvija, „Renault Twingo”) +3,140
 3. Rasuls Miņikhanovs (Krievija, „Peugeot 208”) +6,009
 4. Janno Ligurs (Igaunija, „Renault Twingo”) +12,134
 5. Ulriks Linnemans (Dānija, „Peugeot 208”) + 19,557
 6. Sergejs Zagumenovs (Krievija, „Škoda Fabia”) +3 apļi