Spožākās pašmāju zvaigznes pulcējas atklāt Latvijas čempionātu motokrosā

retro_motokross_2013

Aizvadītajā nedēļas nogalē Aizputes “Misiņkalna” trase pulcēja motokrosa fanus, kā arī spēcīgākos pašmāju un kaimiņvalstu sportistus uz Latvijas čempionāta pirmā posma sacensībām.

Jāteic, ka šoreiz fani lutināja savus favorītus, kas par lielisku atbalstu trasē nevarēja sūdzēties. Divu dienu sacīkstēs uz starta stājās vairāk nekā 300 braucēju dažādās motociklu un kvadriciklu klasēs.

Svētdienā pamatīgu pārsteigumu sagādāja Matīss Karro,

kuram, mainoties plāniem Anglijā, radās iespēja atbraukt uz Latviju, lai cita starpā atrādītos saviem līdzjutējiem Aizputes sacensībās. Ieradušies bija arī Pauls Jonass un brāļi Augusts un Roberts Justi, kas beidzamajā laikā nav īpaši bieži viesi vietēja mēroga sacensībās. Savu ātrumu trasē un kondīciju pēc traumu sadziedēšanas atrādīja Tomass Šileika un Kārlis Sabulis, ierindā bija arī pagājušās sezonas Latvijas čempions Dāvis Ivanovs, Superkausa vairākkārtējais uzvarētājs Dāvis Līvs un skatītāju simpātija – Lauris Freibergs.

MX2 klasē divu interesantu un aizraujošu braucienu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Roberts Justs, otrajā vietā ierindojās Jonass, bet trešo – Sabulis.

MX1 klasē pārliecinošu uzvaru abos braucienos un līdz ar to arī kopvērtējumā izcīnīja Matīss Karro, turpmākajās vietās Ivanovu un regulāro sāncensi Pasaules čempionāta MXGP klasē – Augustu Justu.

MX85 klasē ar divām pirmajām vietām braucienos uzvarēja Rainers Žuks. Otro vietu ieņēma igaunis Meico Vettiks, bet trešo – mūsu Artjoms Trofimovs.

Iesācēju klasē godalgotās vietas attiecīgi sadalīja Gunvaldis Vēsmiņš, Uvis Zaharāns un Tomass Keišs.

Dāmu klasē kopvērtējuma pirmo vietu ieņēma Anna Lankovska, otrā – Elīnai Kalniņai, bet trešā – Anastasijai Ušakovai.

Senjoru klasē uzvaru izcīnīja Leons Kozlovskis, turpmākajās vietās atstājot Mareku Štrausu un Juriju Kovgeru. Savukārt veterānu vidū pārliecinošs uzvarētājs bija Atis Alžāns, otro vietu ieņēma lietuvietis Gintars Stankevičs, bet trešo – Ivars Blazēvičs.

Blakusvāģu klases pārliecinoši līderi, kas rādīja neticamu ātrumu un iespaidīgus lēcienus, bija Jāņa Daidera/Mārtiņa Antona ekipāža.

Šobrīd Latvijas motokrosā iestājusies divu nedēļu atelpa, bet nākamā līdzjutēju un sportistu tikšanās paredzēta 10./11. maijā, kad Ķeguma trasē „Zelta zirgs” norisināsies Latvijas Kausa un Junioru čempionāta 2. posms.