„Summer Race” iezīmē vasaras beigas

2408142122-baltic-open

Aizvadītajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē norisinājās „Riga Summer Race 2014” – šosejas autosacīkstes, kurās kopumā piedalījās vairāk nekā 140 sportisti.

Otrajā sacensību dienā kā pirmie uz starta stājās „Legends” automašīnu braucēji, kuri bija ieradušies no Somijas un Krievijas, kā arī šajā klasē vienīgais Latvijas pārstāvis Uldis Timaks. Divu braucienu summā uzvaru izcīnīja Somijas čempions Johans Ahokas, bet mūsu braucējs izcīnīja piekto vietu.

Pēc tam sacensības turpinājās ar Baltijas un Latvijas čempionāta braucieniem „Kumho Challenge” un Nacionālajā klasē. Pirmajā, tāpat kā dienu iepriekš, uzvarēja Jānis Ciekals, otro vietu abos braucienos un līdz ar to arī kopvērtējumā izcīnīja Ģirts Daugaviņš, bet trešā Kristapam Mietulim.

Prestižākajā no Baltijas čempionāta klasēm „Baltic Open” pārliecinošu uzvaru izcīnīja igaunis Tinu Sommers,

kuram šis bija tikai pirmais starts šosezon.

Otrais lietuvietis Eidmants Nekrosius, savukārt trešajā vietā somu braucējs Mika Virtanens.

„Dzintara apļa” 6. posmā piedalījās 31 sportists. No tiem divpadsmit startēja Volgu klasē, trīspadsmit – „VAZ 1600”, bet seši – „VAZ 1300” klasē. Volgu ieskaitē šajā posmā uzvaru izcīnīja Ainārs Šēnfelds – viņš uzvarēja abos braucienos –, otrā vieta Marģeram Pinkulim, bet trešā – Ivaram Janekam. Kopvērtējuma līderis Andrejs Paupers šoreiz ierindojās pieticīgajā sestajā vietā.

2408142122-volgas-valdis-zageuss

„VAZ 1600” klasē abos braucienos pārliecinoši ātrākais bija Pēteris Laipnieks, otrais Kristaps Ābols, bet trešā vieta lietuvietim Adomam Petrovam. Savukārt „VAZ 1300” klasē abos braucienos pirmās trīs vietas nemainīgi Aivaram Laipniekam, Matīsam Mežakam un Mātriņam Lagzdiņam.

„Riga Summer Race” ietvaros tika aizvadīti arī Igaunijas un Lietuvas autošosejas čempionāta posmi. Igaunijas posmā „BMW 325” klasē uzvaru izcīnīja Raimo Kulli, bet Lietuvas meistarsacīkšu „A2000+” klasē ātrākais Eidmants Nekrosius, „Open” klasē pirmais Ramūns Čapkausks, bet „A2000” klasē – Pēters Pēks.