Talsu Čempionu rallijā uzvar igaunis Tanaks

tanak(1)

Kā jau tas beidzamajos gados Talsos pierasts, sacensību uzvarētājs tika noskaidrots tikai rallija pēdējā ātrumposmā.

„Rally Talsi” otrās dienas rītā Otu Tanaku (augšējā attēlā) un Alekseju Lukjaņuku tikai 3.3 sekundes, turklāt naktī nolijušais lietus nāca par labu krievu sportistam, kurš trasē devās pirmais, braucot pa tīri noskalotu segumu. Lai gan dienas pirmajos divos posmos ātrāks bija Tanaks, tomēr kopvērtējumā Lukjaņuks joprojām saglabāja minimālu pārsvaru. Nākamajos trīs posmos viņš uzrādīja labākos rezultātus un pirms rallija noslēdzošā 27 km garā ātrumposma atradās 7.5 sekundes priekšā Tanakam. Diemžēl šis aizraujošais duelis beidzās pēdējā ātrumposmā. Tā sākumā krievu pilots kļūdījās, nobrauca no ceļa un aizlauza mašīnas aizmugurējo labo riteni.

Līdz finišam Lukjaņuks gan aizklunkurēja, taču savam galvenajam konkurentam zaudēja gandrīz četras minūtes.

Tādējādi Tanaks kļuva par Talsu rallija uzvarētāju.

Lukjaņuks / Arnautovs

Lukjaņuks / Arnautovs

„Jau drīz pēc ātrumposma sākuma redzēju Lukjaņuku / Arnautovu, tad arī sapratu, ka „Rally Talsi” uzvara ir rokā un galvenais ir pašam nepieļaut muļķīgu kļūdu. Autosportā šādas neveiksmes notiek. Šoreiz man paveicās, bet ļoti izbaudīju cīņu, tā bija ļoti sīva un visu ralliju braucu uz savu spēju robežas,”apmierināts par rezultātu stāsta Ots Tanaks.

Līderu sacensības ēnā visu dienu pacietīgi turējās vēl viens igaunis Timmu Korge, kurš pēc Lukjaņuka neveiksmes nokļuva otrajā vietā. Savukārt trešo izcīnīja ar WRC auto braucošais Raimonds Kisiels.

Pēdējais ātrumposms liktenīgs izrādījās arī Haraldam Šlēgelmilham, kurš līdz tam savā debijas rallijā turējās 20. pozīcijā. Mundingciema līkumā viņa „Skoda Fabia S2000” saslīdēja un apgāzās uz sāniem.

Šlēgelmilhs / Pumpurs

Šlēgelmilhs / Pumpurs

Tā sauktajā Čempionu ieskaitē ciešākā spēkošanās par uzvaru norisinājās starp Igaunijas čempioniem Raineru Ausu / Simo Koskinenu un lietuviešiem Dominiku Butvilu / Renatu Vaitkeviču. Arī šeit korekcijas ieviesa pēdējais ātrumposms, kurā Ausa / Koskinena ekipāža pārsita riteni un pazaudēja iekrāto pārsvaru. Čempionu ieskaitē otrais palika igaunis Rainers Aus, trešais Krievijas pārstāvis Grigorijs Tregubovs, bet slovāks Tomašs Ontrejs tehnisku iemeslu dēļ no cīņas izstājās jau rallija pirmajā dienā.

Domeniks Butvils

Domeniks Butvils

Arī R2 klasē rallija otrā diena noritēja spraigi un, Emīlam Blūmam piedzīvojot avāriju, droši līderpozīcijā nostiprinājās Ralfs Sirmacis. N4 ieskaitē uzvarētājs bija arī sacensību līderis Ots Tanaks, bet A+ grupā laurus plūca Raimonda Kisiela vadītā ekipāža.

„Rally Talsi” rezultāti:

  1. Ots Tanaks/Martins Jerveoja (Igaunija, „OT Racing”, „Subaru Impreza”) 1.00:53,62
  2. Timmu Korge/Erki Pintss (Igaunija, „MM-Motorsport”, „Mitsubishi Lancer”) +26,90
  3. Kaimonds Kisiels/Arnis Ronis („Mitsubishi Lancer WRC05”) +31,40
  4. Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis („Mitsubishi Lancer”) +1:06,13
  5. Domeniks Butvils/Renāts Vaitkevičs (Lietuva, „Ataka Racing”, „Mitsubishi Lancer”) +1:09,56
  6. Vitauts Švedas/Žilvins Sakalausks (Lietuva, „KSK Juta”, „Mitsubishi Lancer”) +1:15,88
  7. Jānis Vorobjovs/Artūrs Žeibe („Vorobjovs Racing”, „Mitsubishi Lancer”) +1:15,91
  8. Aivis Egle/Andis Dauga („R-Evolution”, „Mitsubishi Lancer”) +1:53,40
  9. Staņislavs Travņikovs/Aleksejs Kurnosovs (Krievija, „Neiksans Rally Sport” „Mitsubishi Lancer”) +2:21,58
  10. Jānis Berķis/Edgars Čeporjus („NJ Racing”, „Mitsubishi Lancer”) +3:27,48

Ar pilniem sacensību rezultātiem varat iepazīties www.autorally.lv.