Talsu rallijā toni nosaka igauņi

2015-05-16-16-30-40_1-1000x667

Autorallija Latvijas čempionāta (LRČ) ceturtajā posmā „Rally Talsi” svētdienas pēcpusdienā dubultuzvaru svinēja igauņi Sīms Plangi un Rolands Muraks.

Kā ziņo aģentūra „Leta”, pēc pirmās dienas par vadošajām pozīcījām cīnījās Plangi un pagājušā gada Somijas čempions, igaunis Kaspars Koitla. Diemžēl septītajā posmā tā brīža līderis Koitla pārsita riepu, kā rezultātā zaudēja vairāk nekā četras minūtes. Plangi pārņēma vadību un pārliecinoši noturēja to līdz finišam.

Savukārt Muraka ekipāža, 11. ātrumposmā apsteidzot divus lietuviešu duetus, izcīnīja otro vietu. Trešo ieņēma lietuvietis Vītauts Šveds .

Labākais no pašmāju braucējiem bija Jānis Vorobjovs,

kurš, atpaliekot no līdera vairāk nekā pusotru minūti, ierindojās sestajā pozīcijā. Uzreiz aiz viņa palika Ivars Vasaraudzis, kurš startēja duetā ar pazīstamo hokejistu Oskaru Bārtuli.

2015-05-16-16-42-43-1000x667

LRČ1 klasē triumfēja lietuvietis Dominiks Butvils, kuram seko Vasaraudzis un Berķis. LRČ2 ieskaitē pirmās divas vietas aizņēma Plangi un Muraks, kuriem sekoja Vorobjovs. Savukārt LRČ3 klasē uzvaru izcīnīja zem Latvijas karoga startējošais Vasīlijs Grjazins («Peugeot 208 R2»), kuram sekoja pašmāju čempions Ralfs Sirmacis («Ford Fiesta R2») un Emīls Blūms («Ford Fiesta R2»).

Latvijas autorallija čempionātā šosezon ieplānoti astoņi posmi. Pirmais no tiem bija rallijs «Sarma», kas notika janvārī, bet februāra sākumā rallija «Liepāja» laikā norisinājās divi valsts čempionāta posmi. Pašmāju čempionāta sezona noslēgsies oktobra vidū ar ralliju «Latvija».