Top elektrisko formulu pasaules čempionāts

formula-e-green-racing-series-gets-licensed-by-fia

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), lai popularizētu elektriskās piedziņas automobiļus, attīstīs speciālu sacīkšu seriālu „Formula E Green”.

Tas būs pasaules čempionāts, kura sacensību posmi iespējams norisināsies dažādu lielpilsētu ielās iekārtotās trasēs. Sacīkšu mašīnas ārēji būs stipri līdzīgas F1 un F3 bolīdiem, bet atšķirsies ar to, ka tās darbinās elektromotori.

FIA atbildīgā komisija sola, ka noteikumi tiks izstrādāti tā, lai ar dažādiem šova elementiem sacīkstes padarītu iespējami atraktīvākas. Tostarp nav izslēgts, ka tiks noteikta obligāta mašīnas maiņa brauciena laikā. Projekta nopietnību raksturo, piemēram, fakts, ka sacīkšu tehnikas izstrādē piedalās „McLaren F1” inženieri.

FIA jau paziņojusi sākotnējo pilsētu sarakstu, kur notiks „Formula E” sacensības. Tajā iekļauta Londona, Roma, Losandželosa, Maiami, Pekina, Buenosairesa, un Riodežaneiro.

Šobrīd jau dalībai elektrisko formulu pasaules čempionātā pieteiktas pirmās divas komandas – „Team China Racing” un „Drayson Racing”.

Bez šaubām gan organizatori, gan sporta cienītāji atceras, ka beidzamajos gados ir izveidots ne mazums ambiciozu autosacīkšu seriālu kā, piemēram, „SuperleagueFormula”, kas centās apvienot futbola un autosporta fanus, nāciju kauss „A1GP” u.tml., bet tie visi pēc neilgas eksistences ir iznīkuši. Taču „Formula E Green” ir citāds gadījums. Šeit nav runa par vēlmi konkurēt ar esošajiem autosacīkšu forumiem, bet gan par pilnīgi jaunas nišas veidošanu, kas pavērs durvis alternatīvo tehnoloģiju ienākšanai autosportā.

„Cilvēki pagaidām nepērk automašīnas ar elektriskiem dzinējiem, tādēļ nepieciešams dot papildu impulsu, lai veicinātu „elektrisko revolūciju un liktu ļaudīm tai noticēt,” teic „Formula E Green” iniciators un galvenais rīkotājs Alehandro Agags.
Formula_e