„Toyota” izcīna dubultuzvaru Silverstonas sešu stundu maratonā

Toyota_wec_1

Pagājušajā nedēļas nogalē (19./20. 04) Lielbritānijā, Siverstonas trasē visai lietainos apstākļos startēja 2014. gada autošosejas izturības sacīkšu pasaules čempionāts (WEC).

Sacīkšu prestižākajā un ātrākajā LMP1 klasē pārliecinošu dubultuzvaru izcīnīja „Toyota” rūpnīcas komandas ekipāžas. Šīs bija pirmās ugunskristības jaunajiem „Toyota TS040 Hybrid” prototipiem.

Toyota_wec_2

Sešu stundu braucienu (patiesībā gan sacīkstes ilga 5 stundas un 36 minūtes, bet pēc tam tika pārtrauktas spēcīgā lietus dēļ) uzvarēja Entonija Deividsona/Sebastjana Buemi/Nikolā Lapjēra ekipāža, bet otrajā vietā finišēja Aleksa Vurca/Kazuki Nakadzimas/Stefana Sarazena trio. Godalgoto trešo vietu savā WEC debijas sacīkstē izcīnīja „Porsche” rūpnīcas komandas vienība Marks Vēbers/Timo Bernārs/Brendons Hartlijs ar „919 Hybrid”. Diemžēl otrs Štutgartes prototips tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties.

Turpretim esošie čempioni, t.i., „Audi” komanda sezonas pirmajā posmā uzstājās gaužām neveiksmīgi.

Neraugoties uz labākajiem kvalifikācijas laikiem, neviens no „Audi R18 e-tron” sacīkšu prototipiem finišu nesasniedza, un tam par iemeslu bija pilotu kļūdas. Vienu no mašīnām slapjā trasē nenovaldīja Lukass di Grasi, bet otru pret trases apmali sasita Benuā Treljē.

No ko, tātad pēc pirmā posma visai pārliecinošā vadībā komandu ieskaitē ir izvirzījusies „Toyota”. Savukārt „Porsche” ir pierādījuši savu konkurētspēju. Gan jau arī „Audi” atgūsies pēc šīs neveiksmes, un turpmākās sezonas laikā mēs pieredzēsim nudien aizraujošas sacensības.

Toyota_wec_3

Starp citu, nākamais pasaules čempionāta posms jau 3. maijā Spā trasē Beļģijā.

Birkas: