“Toyota” oficiāli apstiprina atgriešanos WRC

Toyota-Yaris-WRC-spec-8

Tas nu ir noticis – japāņu autoražotājs „Toyota” oficiāli paziņojis par atgriešanos pasaules rallija čempionātā. Atgriešanās gan nenotiks ne šajā, ne arī nākamajā sezonā, bet tikai 2017. gadā.

Gan „Toyota” izplatītā informācija, gan attēli nepārprotami liecina, ka par jaunās ēras sacīkšu mašīnu tiks izmantots „Yaris”. Tomēr motoru sporta eksperti apgalvo, ka šobrīd bildēs redzamais tas ir tikai testu prototips, bet īstie „ugunsrati” taps uz „Yaris” jaunās paaudzes bāzes, jo šis būtībā ir 2011. gada modelis, kuru vairs nebūs it nekādas jēgas popularizēt 2017. gadā.

„Mums ir liels pagodinājums atgriezt „Toyota” vārdu autorallija pasaules čempionātā,” preses konferencē teica „Toyota Motorsport GmbH” („TMG”) prezidents Jošiaki Kinošita. „Uzturēt paralēli divas sacīkšu programmas, protams, būs liels izaicinājums, taču mēs esam pārliecināti, ka mums ir nepieciešamā pieredze un vēlēšanās, lai tas izdotos. Vēl ir daudz darba, lai sagatavotos WRC, taču

mums ir kompānijas „Toyota” un tās prezidenta Akio Tojodas atbalsts, kas ļoti iedrošina.”

Toyota-Yaris-WRC-spec-13

Ar „Toyota Yaris WRC” prototipu jau aizvadīti pirmie testi gan uz asfalta, gan grants ceļiem dažādos Eiropas reģionos. Par komandas testa pilotu nolīgts 27 gadus vecais francūzis Erils Kamijī. Viņam epizodiski palīdzēs pieredzējušais tautietis un “Toyota” WEC komandas pilots Stefans Sarazins, kā arī somu veterāns Sebastjans Lindholms.

Birkas: