Uz Lietuvu pēc “Press Rally 2017” balvām dosies trīs Latvijas ekipāžas, arī „AutoMedia.lv” komanda

Press Rally 2016 17

Piektdien, 2.jūnijā Lietuvā, Kauņā startēs 22.Starptautiskais Preses rallijs, ko tradicionāli rīko Lietuvas Žurnālistu autoklubs. Piektdien un sestdien dalībniekiem būs jāpieveic 546 kilometri un jāfinišē kūrortpilsētā Palangā.

Pateicoties tam, ka „Press Rally 2017” atvērta ieskaite arī vēsturisko automobiļu kategorijā, šogad šīs amatierrallija sacensības pulcēs dalībnieku rekordskaitu. Visās ieskaites grupās kopā pieteikušās vismaz 70 ekipāžas. Tuvāko kaimiņvalstu pārstāvju dalība jau ir tradicionāla, taču

šogad Lietuvā būs ieradies arī žurnālists no visai tālās Itālijas.

Latvija šoreiz būs pārstāvēta mazāk kupli nekā bija ierasts vairākos aizvadītajos gados – tikai ar trim ekipāžām. Liepājnieks Uldis Hmieļevskis Preses rallijā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma pārī ar stūrmani Jāni Bumbuli un ar automobili „Honda Civic Type R” konkurēs grupā ar motora tilpumu līdz 2000 cm³. Savukārt Oskars Kaņeps-Kalniņš, kurš pērn ar „VW Golf GTi” pēdējā rallija ātrumposmā dramatiskā cīņā kopā ar stūrmani Viesturu Ozolu burtiski ‘izrāva’ trešo vietu klasē ar motora tilpumu virs 2000 cm³, šogad, šķiet, nopietni grib pacīnīties par uzvaru ne tikai savā ieskaites klasē (līdz 2000 cm³), bet arī absolūtajā vērtējumā. Viņš gatavojas startēt ar rallijam sagatavotu „Seat Leon” un viņa stūrmanis visticamāk būs Edgars Igaveņš.

Trešo ekipāžu veido portāla „AutoMedia.lv” komanda – Ainārs un Daiga Zariņi, ar „Mūsa Motors Rīga” atbalstu startējot ar absolūti miermīlīgu standarta automobili „Renault Clio GrandTour”. „Clio GrandTour” 1,5 litru dīzeļmotors (90 Zs) ļauj konkurēt gan atsevišķajā dīzeļauto klasē, gan zemo izmešu dēļ arī Eco automobiļu (CO₂ izmeši 0-100 g/km) konkurencē. Izvēle tiks izdarīta pirms sacensību mandātu komisijas, kad būs zināms, vai dīzeļmašīnu klasē ir pietiekams skaits konkurentu.

Press Rally 2017_Clio 1

Jāatzīmē, ka šogad uz ralliju neieradīsies vairāki absolūtajā vērtējumā konkurētspējīgi šo sacensību regulārie dalībnieki, piemēram, spēcīgie ukraiņu piloti Aleksejs Močanovs un 2016.gada absolūtais uzvarētājs Sergejs Kravecs. Tāpat nestartēs arī viens no ātrākajiem igauņu žurnālistiem Tomass Vabamē un mūsu Mārtiņš Dzenītis. Kaņepa-Kalniņa izredzes uz labu vietu absolūtajā vērtējumā tas teorētiski palielina, taču skaidrs jau iepriekš, ka nāksies izturēt krietnu spiedienu no lietuviešu ātrākajiem spalvasbrāļiem. Starp potenciālajiem pretendentiem uz uzvaru ir arī vairākkārt šajās sacensībās jau uzvarējušie Renalds Gabarts un Daiņus Ļeonavičs.

Abās sacensību dienās kopā dalībniekiem būs jāveic 20 ātrumposmi, kas veidos 14 procentus no kopējās rallija distances.