Uz ziemas rallijkrosa seriāla “RallyX on Ice” godalgām turpina pretendēt virkne braucēju – arī latvieši

Baumanis_action

Jaunizveidotajā ziemas rallijkrosa seriālā “RallyX on Ice” aizvadīti divi posmi, taču pagaidām izteikta līdera kopvērtējumā nav, un reālas iespējas iekļūt godalgoto trijniekā saglabā gan otrā posma uzvarētājs – aizvadītā gada Pasaules čempionāta Super Car klases trešās vietas ieguvējs Reinis Nitišs, gan Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks Super 1600 klasē Jānis Baumanis (attēlos).

Pagājušajā nedēļas nogalē Karlstādē notikušajās sacensībās Jānim Baumanim izdevās demonstrēt lielisku ātrumu un uzrādīt piekto ātrāko trases laiku, tomēr šo sacensību specifiskā formāta dēļ nācās ‘atkāpties’. Ātrāks Karlstādes trasē par Baumani bija vien leģendārais pasaules čempions rallijā Markuss Gronholms, “RallyX on Ice” pirmā posma uzvarētājs Sebastjans Eriksons, Reinis Nitišs un pagājušā gada pasaules čempions RX Lites klasē Kevins Eriksons, pārējos braucējus, tostarp ātro Andreasu Bakerūdu un pagājušā gada “Global Rallycross” sērijas uzvarētāju Joni Vīmanu, ātrumā pārspējot.

“RallyX on Ice” seriāla uzvarētājs noskaidrosies 13. un 14. martā Orē, Zviedrijā,

kur vienā nedēļas nogalē divās atšķirīgās trasēs norisināsies divi ieskaites posmi.

“Prieks par Reini kurš uzvarēja šajās sacensībās. Žēl, ka mums nesanāca paspēkoties sacensību finālā, kas būtu bijis likumsakarīgi. Starti man padevās ļoti labi un arī ātrums trasē bija labs, taču spriedze darīja savu un pieļāvu dažas kļūdas, kuru dēļ sacensības nācās beigt ātrāk nekā cerēts,” stāsta J. Baumanis.

Baumanis_portrets

Par rallijkrosa braucējiem neierastiem apstākļiem Karlstādē liecina arī citu sacensību favorītu pieļautās kļūdas un pat kūleņi – ar sava RX Lites vadību galā netika un uz jumta sacensības beidza “RallyX on Ice” pirmā posma uzvarētājs Sebastjans Eriksons. Savukārt betona apmalē finišēja pasaules rallijkrosa čempionāta zvaigzne A. Bakerūds.

Par “RallyX on Ice” sērijas Karlstādes posma uzvarētāju kļuva R. Nitišs, bet uz goda pjedestāla kāpa arī K. Eriksons un M. Gronholms, kuri izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu.