Vecpils posms saasina cīņu autokrosa Latvijas čempionātā

AX_2

Pagājušajā nedēļas nogalē Vecpils trasē aizvadītajā autokrosa Latvijas čempionāta ceturtajā, t.i., priekšpēdējā posmā teorētiski bija iespēja priekšlaicīgi noskaidrot jau trīs titulu ieguvējus, taču praksē izrādījās citādi – vienīgais ar uzdevumu tika galā „1600” klases braucējs Rūdolfs Bogens (Cēsis, „Mexa/Melatlux Racing Team”).

Posmu pirms seriāla finiša čempiontituliem tuvu jau bija ne tikai Bogens, bet arī Jānis Borševskis (Mārupe, Autocross.lv Autokrosa komanda) „Open” klasē un „VAZ Klasika” vadošais braucējs Arnis Odiņš (Naukšēni, „SteelTech/Autocross.lv”). Tomēr abiem pēdējiem neizdevās sasniegt cerētos rezultātus tehnisku problēmu dēļ.

Bogens „1600” klasē bija pārliecinošs. Lai arī kopvērtējuma tuvākie sekotāji Raimonds Mūrnieks (Pope) un Kaspars Silenieks (Kuldīga) allaž sekoja līderim, Rūdolfa pozīcijas ne brīdi nebija apdraudētas. Arī fināls pērnā gada bronzas medaļnieka izpildījumā bija perfekts – uzvara, kas kopvērtējuma punktu guvumu ir padarījusi konkurentiem nesasniedzamu. Bogens – Latvijas čempions!

Ceļā uz uzvaru bija arī „VAZ” līderis Arnis Odiņš. Kontrolēti aizvadījis kvalifikācijas braucienus, viņš izvirzījās līderpozīcijā arī finālā. Šķita, ka uzvara jau rokā, kad degvielas sūkņa defekts apturēja Odiņa lidojumu… Uzvaru guva Kalvis Tēts (Cesvaine), kurš gan pat pēc šī panākuma vairs nevar apsteigt Odiņu kopvērtējumā. Toties svarīgu otro vietu izcīnīja Edijs Zimza (Valmiera). Tā tīri teorētiski saglabā viņa izredzes uz čempiona lauriem. Tiesa, pēdējā posmā Odiņam pat Zimzas uzvaras gadījumā pietiek ar septīto vietu, lai paturētu čempiontitulu savā īpašumā.

„Open” klasē Jāņa Borševska uzdevums bija finišēt priekšā Agrim Bredikam (SteelTech/Autocross.lv) un Intam Jeršovam (Autocross.lv Autokrosa komanda). Tehnisku problēmu dēļ Jeršovs bija spiests pats atteikties no cīņas. Tādējādi čempiontitula likteni bija jāizšķir Borševska un Bredika duelī. Agris uzvarēja fināla startā, bet Jānis uzsāka pakaļdzīšanos, diemžēl tā drīz izbeidzās riepas plīsuma dēļ. Kopvērtējuma līderis izstājās,.. Bet Brediks guva maksimālo punktu skaitu. Tas nozīmē, ka pirms pēdējā posma abus sāncenšus šķir tikai četri punkti. Ja Brediks Smiltenē uzvar, Borševskis nedrīkst palikt ārpus trijnieka!

„Open” klases pjedestāla otro un trešo pakāpienu Vecpilī ieņēma attiecīgi Jānis Kozlovskis (Ogre, SK Ogre) un Eduards Iesalnieks (Valka).

Negaidīta drāma izvērtās arī „B600” bagiju klasē.

Sezonas līderi klasē bija Beate Klipa (Lielvārde, LMT Autosporta Akadēmija) un Kaspars Meņģelis (Tukums). Tika gaidīts abu duelis, kam vajadzēja noteikt kopvērtējuma situāciju pirms izšķirošā posma. Meņģelis kvalifikācijas braucienus aizvadīja līderu pulkā, turpretim Klipa cīnījās ar neveiksmēm jau no pirmā brauciena. Līdzīga bilde arī finālā – tieši Beates avārijas dēļ brauciens tika apturēts, kas atkārtotajā startā deva iespēju Meņģelim izcīnīt pamatīgu punktu pārsvaru pār konkurenti. Tomēr arī Kaspars kļūdījās, kā rezultātā pret valni salauzta piekare atstāja viņu trases malā. Čempionāta kontekstā pirms pēdējā posma Klipai un Meņģelim ir vienāds punktu skaits. Taču abu līderu likstas izmantoja Valters Zīverts (Gramzda), kurš, guvis Vecpilī otro vietu, pārsteidzoši nonācis kopvērtējuma vadībā, par diviem punktiem apsteidzot galvenos favorītus. Tātad Smiltenē par čempiona titulu cīnīsies šī trijotne.

Pirmo uzvaru „B600” klasē Vecpilī izcīnīja Jānis Geisters (Bukulti). Trešais finiša līniju pārbrauca Renārs Vinokurovs (Liepāja), taču viņa rezultāts tika anulēts par apdzīšanu dzelteno karogu zonā. Tādējādi trešo vietu ieņēma Liene Sproģe (Tukums).

Tikmēr pretēju pavērsienu ieguva 2000 Super klase. Tā šogad šķita visneprognozējamākā daudzo vienlīdzīgo sportistu dēļ. Kvalifikācijā dominēja sezonas vicelīderis Rihards Dainis (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team). Viņš šķita favorīts arī finālā. Riharda uzvara nozīmētu arī līdera maiņu kopvērtējumā. Tomēr fināla scenārijs izmainījās jau metru pēc starta – Daiņa mašīnai notrūka pusass. Apjukumu tūdaļ izmantoja Ainārs Kenigsbergs (Saldus), izraujoties līderpozīcijā un noturot to līdz finišam. Pateicoties otrajai uzvarai pēc kārtas, Aināra pārsvars kopvērtējumā pār tuvāko sekotāju Daini ir izaudzis līdz 15 punktiem. Tā kā pēdējā posmā maksimāli iegūstami 16, tad Kenigsbergs gandrīz jau kļuvis par čempionu.

„Mini” bagiju klasē sīvā cīņā vēl vienu uzvaru guva Krišs Miķelis Aploks, nonākot tuvu čempiona titulam. Otrā Vecpilī bija Monta Henilāne, trešais – lietuvietis Normants Lepšis.

Atgādināsim, ka autokrosa Latvijas čempionāta izšķirošais posms norisināsies 23. augustā Smiltenē, Tepera trasē.