Ventspils lidlauka 402 metru celiņā jauns dragreisa rekords

1-Latvijas_dragreisa 5.posms_Ventspils  2013

Ventspils pilsētas 750 gadu jubilejas svētku ietvaros no 3. līdz 4.augustam norisinājās arī “Evo Racing Team” organizētais Latvijas dragreisa čempionāta 5.posms.

Pirmajā dienā tika aizvadīti kvalifikācijas braucieni, uz ko biju sanākuši skatīties negaidīti daudz līdzjutēji. Savukārt svētdien, 4.augustā norisinājās galvenā pasākuma daļa ar fināla braucieniem noslēgumā, ko apmeklēja vēl vairāk interesenti. Skatītājiem bija iespēja spēkratus aplūkot, kā arī iemūžināt fotogrāfijās tuvumā, jo braucēju zona bija atvērta, kā jau tas dragreisā pieņemts.

Ventspils posma 402 m celiņš bija garākā trase šā gada dragreisa čempionātā

Pasākuma dalībnieki bija gan pieredzējuši braucēji ar īpaši gatavotiem spēkratiem, gan amatieri ar ikdienā lietotajiem auto. Neraugoties uz stāžu dragreisā, viņiem visiem bija viens uzdevums – pēc iespējas ātrāk pievarēt 402 metrus garo lidlauka trasi. Dalībnieki tika mudināti uzstādīt labāko rekordu. Tas izdevās “Audi Carbon Destroyer” īpašniekam Ilmāram Zausajevam, kurš ar savu 1300 Zs jaudīgo monstru trasi pievarēja nieka 8,4 sekundēs. Tas bija gan trases records, gan arī braucēja personiskais records.