„Venturi” gatavo ātrāko no ātrākajiem elektromobili

Venturi

Franču kompānijā „Venturi” tiek gatavots braucamrīks ar elektrisko piedziņu, kura jauda būs 3000 ZS un maksimālais ātrums – ap 700 km/h.

Patiesībā elektriskā „raķete” ar nosaukumu „Venturi VBB-3” ir konstruēta un tiek būvēta ar mērķi uzstādīt ātruma rekordu. Tās pirmizrāde paredzēta 10. augustā uz Bonevilas sāls ezera, kad notiks pirmie testa braucieni, savukārt rekordbrauciens ir pieteikts tur pat laika posmā no 12. līdz 18. septembrim.

Iespaidīgo ātruma mašīnu Bonevilas trasē vadīs Rodžers Šroers – sacīkšu braucējs, kurš 2010. gadā uzstādīja iepriekšējo rekordu ar „Venturi VBB-2.5”, sasniedzot 495 km/h. Kā vēsta ražotāja izplatītā informācija,

septembrī mēģinās sasniegt 600 km/h.

Pēc tam paredzēts izvērtēt rekordbrauciena norisi un telemetrijas rezultātus, veikt nepieciešamās modifikācijas, lai 2014. gadā „VBB-3” spētu sasniegt 700 km/h.

Jaunais modelis „Venturi VBB-3” gan gabarītos gan svara ziņā ir krietni priekšteci. Tas ir 11,64 metrus garš, aprīkots ar jaudīgāku (2200 kW) elektromotoru un apjomīgāku akumulatoru komplektu, kas kopumā sver 1,6 tonnas, un visu riteņu piedziņu. Mašīnas konstruktori uzsver, ka tehnoloģiski tas būs plats solis elektrisko sacīkšu mašīnu attīstībā.