VIDEO: “Audi” iesmej par “Porsche” atgriešanos Lemānā

audiporsche

Šo sestdien, 14.jūnijā Francijā jau 82.reizi sāksies slavenās šosejas ātrumsacīkstes “24 Heures du Mans”, kas ir senākās no joprojām aizvadāmajām izturības sacensībām pasaulē. Reti, kurš šaubās, ka uzvaru atkal negūs pēdējā perioda favorītkomanda „Audi”, taču šis gads vēsturē ieies ar agrāk Lemānā slavenās „Porsche” komandas atgriešanos.

Ar mazliet sarkastisku video (tas sarkanais traktors ir “Porsche”), kurā „Audi” apsveic konkurentus ar atgriešanos, to atzīst arī četru gredzenu zīmola mītnē.

„Porsche”, līdzīgi kā „Audi R18 e-tron quattro”, sacensībām ir sagatavojuši ar hibrīdiekārtu apgādātu prototipu ar modeļa indeksu 919. Pat neskatoties uz „Porsche” bagāto iepriekšējo Lemānas pieredzi, grūti iedomāties, ka jau pirmajā reizē pēc visai ilgas prombūtnes Štutgartes hibrīdraķete varētu būt izturīgāka un lidot ātrāk kā Ingolštates analogs, kas triumfējis divus iepriekšējos gadus pēc kārtas.

Neskatoties uz „Audi” nospiedošo dominanci Lemānā kopš 2000.gada, uzvarām bagātākās komandas gods joprojām pieder „Porsche”,

kas Lemānā trimfējusi 16 reizes. Interesanti, ka Lemānas uzvarām bagātākais pilots dānis Toms Kristensens, kam pieder jau 9 tituli, pašu pirmo uzvaru arī guva ar „Porsche”. Sešas uzvaras pieder leģendārajam F-1 pilotam beļgim Džekijam Iksam, bet pa piecām ir britam Derekam Bellam, vācietim Frankam Bielam un itālietim Emanuelam Pirro.

Kopš „Porsche” un vēl virkne ražotāju oficiāli rūpnīcas komandu līmenī pameta Lemānas arēnu pēc 1999.gada sacīkstēm, kad vienīgo reizi trimfēja „BMW”, tajās uzvaras plūkuši gandrīz tikai „Audi”. Izņēmums notika vien 2003.gadā, kad koncerna ietvaros visi spēki no „Audi” tika ‘pārmesti’ uz „Bentley”, kas arī guva uzvaru, un 2009.gadā, kad Ingolštates uzņēmumam uzvaru atņēma „Peugeot”. Starp citu, „Audi” un „Porsche” arī ir viena koncerna konkurējoši zīmoli.