VIDEO: Latvijas komandai beidzot izdodas triumfēt rallijreidu Pasaules kausa posmā

Northern forest 2015

Aizvadītajā nedēļas nogalē Karēlijā (Krievija) notikušajā šā gada Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmajā posmā apvidus rallijreidā (FIA World Cup for Cross-Country Rallies) pirmo reizi vēsturē absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnījusi Latvijas komandas „RE Autoclub” ekipāža. Pa spēkam tas izrādījies piesaistītajiem somu sportistiem Juoni Ampujam/Marku Hurskainenam.

Sacensībās Northern Forest jeb Северный Лес, kas rallijreidu Pasaules kausa posma statusā pirmo reizi notika jau 2003.gadā, kā ierasts arī šogad tika izcīnīti punkti arī Krievijas čempionāta (KČ) vērtējumā. Kopumā FIA un KČ ieskaitēs uz starta stājās gandrīz 40 ekipāžas, tostarp FIA ieskaitē 26-šas.

Konkurentu vidū bija virkne spēcīgi braucēji ar Dakaras un citu pasaules lielāko rallijreidu pieredzi,

tostarp poļu pilots Mareks Dabrovskis, čehs Miroslavs Zapletāls, kā arī pašmāju zvaigzne Vladimirs Vasiļjevs. Savukārt slaveno komandu „X-Raid” Krievijas sniegos pārstāvēja holandietis Ēriks van Lons, kurš arī nav ar ‘pliku roku ņemams’.

Kā zināms, „RE Autoclub” ar ātriem somu, kā arī krievu sportistiem sadarbību uztura jau ne pirmo gadu un arī iepriekšējos gados komandas braucēji ir bijuši starp potenciālajiem pretendentiem uz uzvaru bahā Северный Лес, taču allaž tehniskas likstas vai pašu braucēju kļūmes bija liegušas izcīnīt uzvaru.

„Šoreiz mūsējiem ātrā ritmā izdevās nobraukt stabili, nesalauzt mašīnu, nekļūdīties un rezultāts ir lielisks,” atzīst „RE Autoclub” vadītājs Roberts Elbakjans.

Juoni Ampuija

Juoni Ampuija

Žēl vienīgi, ka Ampuija/Hurskainens bija pieteikti tikai Krievijas čempionāta ieskaitē, tādēļ neieguva punktus un neatstās paliekošu ierakstu FIA World Cup for Cross-Country Rallies vērtējumā.

Attiecīgi par uzvarētājiem Pasaules kausa posma vērtējumā kļuva cita somu ekipāža – Tapio Suominens/Toni Nasmans, kuri pārstāvēja komandu „Overdrive Racing”. Piebilstams, ka Tapio Suominens iepriekš vairākus gadus pārstāvējis arī „RE Autoclub”. Pēdējo gadu Krievijas spēcīgākā ekipāža Vladimirs Vasiļjevs/Konstantīns Žiļcovs bija spiesti samierināties tikai ar otro vietu, bet tūlīt aiz vadošā desmitnieka ierindojās ar Krievijas licenci startējošā latviešu Alda un Dairas Vilcānu ekipāža.

Vēl jāpiebilst, ka Production jeb T2 ieskaites grupā otro vietu izcīnīja cita „RE Autoclub” ekipāža – krievu sportisti Andrejs Terentjevs/Aleksejs Berkuts, kuri šoreiz piekapās Aleksandram Kolombetam/Sergejam Skripkam.

Northern Forest 2015 absolūtais vērtējums

1.Juoni Ampuja/Markku Hurskainen (Mitsubishi Pajero Evolution) – 3:35;12

2.Tapio Suominen/Toni Nasma (Toyota Hilux) – 3:37;10

3.Vladimir Vasilyev/Konstantin Zhiltsov (Mini All4 Racing) – 3:38;17

4.Reinaldo Varela/Gustavo Gugelmin (Toyota Hilux) – 3:44;27

5.Miroslav Zapletal/Maciej Marton (Hummer H3 Evo7) – 3:49;11

6.Erik van Loon/Wouter Rosegaar (Mini All4 Racing) – 3:50;38

7.Andrey Novikov/Vladimir Novikov (G-Force Proto) – 3:54;02

8.Evgeniy Firsov/Vadim Filatov (Nissan) – 4:03;55

9.Yuriy Sazonov/Arslan Sakhimov (Toyota H3 Evo) – 4:12;36

10.Marek Dabrowski/Jacek Czachor (Toyota Hilux) – 4:17;51

11.Dmitriy Filonets/Andrey Rusov (Toyota H3 Evo) – 4:18;59

12.Aldis Vilcans/Daira Vilcane (Mitsubishi L200) – 4:21;13