VIDEO: Mārtiņš Aleksandrovičs atkal lido augstu

Kurbads_Aleksandrovics

Vienīgais Baltijas augstākā līmeņa motofrīstailists Mārtiņš Aleksandrovičs sestdienas vakarā Rīgā izpildīja ekstrēmu triku kombināciju – ar krosa motociklu lecot pāri pilnībā uzkrautam autovedējam četru metru augstumā un vairāk nekā 20 metru garumā.

Pasaulē motofrīstailsti ir veikuši neskaitāmus trikus dažādās variācijās, tomēr nekur iepriekš vēl nebija izpildīts lēciens pāri autovedējam visā tā garumā. Turklāt noslēguma brauciena laikā Mārtiņš to paveica ar back flip elementu, augstākajā lidojuma punktā sasniedzot 14 metru atzīmi.

Trika sarēžģītība slēpjas niansē, ka motobraucējs lidojuma laikā neredz nosēdiena vietu, jo tā ir paslēpta aiz autovedēja, uz kura ir sakrautas automašīnas. Līdz ar to lēciens treniņos bija jānoslīpē līdz perfektam izpildījumam, kā arī jāpielāgojas vēja stiprumam un virzienam.

Pieredzējušais motofrīstaila meistars sarežģīto lēcienu paveica nevainojami.

“Iekšēji satraukums, protams, bija. Tāds ir pirms katra šova vai sacensībām. Šoreiz gan bija mazliet cita specifika. Esmu ļoti priecīgs, ka viss izdevās kā plānots un varēju pasniegt lielisku dāvanu “Kurbads” kompānijai dzimšanas dienā!” pilns adrenalīna stāstīja Mārtiņš Aleksandrovičs.

Mārtiņš Aleksandrovičs ir kādreizējais Latvijas OPEN klases čempions motokrosā. Šobrīd vienīgais profesionālais frīstaila motobraucējs no Latvijas un pirmais Baltijas valstu pārstāvis, kas ar motociklu izpildījis atmugurisko salto. Regulāri piedalās moto frīstaila sacensībās dažādās pasaules pilsētās un šobrīd ir devies uz “Adrenaline Rush” čempionāta posmu Novosibirskā, Krievijā.

Pasaulē unikālais ekstrēmais triks tika veikts, atzīmējot transporta un loģistikas kompānijas “Kurbads”, kas dibināta 1995.gadā, 20 darba gadus Latvijā.