Vilkiču posms izmaina bildi autokrosa čempionātā

2000Super

Autokrosa Latvijas un Baltijas čempionāta otrais posms Lietuvā, Vilkiču trasē ienesis izmaiņas teju visu klašu kopvērtējumos.

1600 klasē finālā tika aizvadīts duelis starp lietuvieti Giedrju Stoni un pirmā posma uzvarētāju Rūdolfu Bogenu (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team). Lai gan Bogens izmantoja visdažādākos uzbrukuma veidus, Stonis pirmo vietu tomēr nosargāja. Rūdolfs otrais, bet trešajā pozīcijā Raimonds Mūrnieks (Pope), aiz sevis sīvā cīņā noturot Andi Kļavu (Lapmežciems, SK EOS). Kopvērtējuma līderis Latvijas čempionātā – Bogens.

2000 Super klasē uz uzvaru pretendēja vairāki sportisti. Tomēr lietuvietis Simons Kazbars nebija uzveicams. Vienīgais, kurš spēja izrādīt pretestību spēcīgajam kaimiņam, bija Rihards Dainis (Cēsis, Mexa/Melatlux Racing Team), kurš finišēja otrajā vietā. Arī abos pirmajos posmos Rihards ir bijis otrais, kas viņam nodrošina līderpozīciju Latvijas čempionātā. Trešais Vilkiču trasē vēl viens mājinieks Marjuss Kisielis.

Open klasē dominēja Latvijas sportisti, taču neiztika bez dramatiskiem brīžiem.

Sacīksti veiksmīgi sāka pirmā posma uzvarētājs Jānis Borševskis (Mārupe, Autocross.lv Autokrosa komanda), taču dienas beigās viņu salauza Ints Jeršovs (Rīga, Autocross.lv Autokrosa komanda). Viņš bija izveicīgākais fināla startā un spēja noturēt Borševski aiz sevis līdz pat pēdējam pagriezienam. Jānis metās pēdējās cerības uzbrukumā, kas noslēdzās ar abu mašīnu sadursmi un sagriešanos. Kamēr abi oponenti centās atgūt pareizo braukšanas virzienu, viņiem tuvojās trešajā vietā braucošais Agris Brediks (Steel Tech/Autocross.lv). Diemžēl Agrim nedaudz pietrūka, lai tiktu garām konkurentiem. Finišā pirmais ieradās Jeršovs, otrais – Borševskis, bet Brediks trešais. Kopvērtējuma vadībā šobrīd atrodas Borševskis.

B600 klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kaspars Meņģelis (Tukums), turpmākajās vietās atstājot Valteru Zīvertu (Priekule) un Renāru Vinokurovu (Liepāja), kuram šis bija pirmais pjedestāls pēc sešu gadu pārtraukuma.

Vienīgais pirmā posma uzvarētājs, kurš turpināja gūt panākumus arī otrajā, t.i., Vilkiču sacīkstē, bija VAZ Klasika līderis Arnis Odiņš (Naukšēni, Steel Tech/Autocross.lv). Viņš dominēja visas dienas garumā, izcīnot uzvaras visos trīs kvalifikācijas braucienos un beigu beigās arī finālā. Finālbrauciens varēja sagādāt pārsteigumu, jo no starta vadībā izvirzījās Edijs Zimza (Valmiera). Tomēr pēc nelielas kļūdas Edijam nācās atzīt Odiņa pārākumu. Smagā cīņā ar Andri Krieviņu (Rīga, Steel Tech/Autocross.lv) un igauni Heinaru Lehtsāru Zimza saglabāja otro vietu. Krieviņš – trešais. Ar divām uzvarām Odiņš ir kļuvis par pārliecinošu kopvērtējuma līderi.

Lietuvā tika aizvadīts arī mini bagiju Latvijas Bērnu čempionāta otrais posms. Kārtējo sīvo dueli ar lietuvieti Normantu Lepši aizvadīja Krišs Miķelis Aploks. Gluži kā pirmajā posmā, arī Vilkičos Aplokam izdevās uzvarēt. Trešajā vietā, svinot savu pirmo pjedestālu, sezonas debitante Monta Henilāne.

Baltijas Buggy 1600 klases cīņās šoreiz Latvijas sportistiem neizdevās plūkt laurus. Lai gan Māris Līcis pretendēja vismaz uz otro vietu, avārija finālbrauciena startā izslēdza viņ no cīņas. Uzvara tika lietuvietim Tautvidam Urbam, bet labākais no mūsējiem – Mortens Perševics, kurš guva ceturto vietu.

Nākamais autokrosa Latvijas un Baltijas čempionāta posms norisināsies 28. jūnijā Vecpils trasē. Pirms tam – 21. jūnijā Vecpilī tiks aizvadīts arī kārtējais LAF Folkreisa Vasaras kausa posms, kā arī LAF autokrosa kausa posms, kas kalpos kā labs treniņš čempionāta dalībniekiem.