„Yamaha” parāda jaunāko „YZ450F Rally”

Yamaha_yz450F_rally_01

Tikai pāris nedēļas pirms Dakāras maratonrallija starta japāņu motociklu ražotājs „Yamaha” atklājis motociklu, ar ko Sirils Deprē dosies aizstāvēt savu tuksneša karaļa troni.

Yamaha_yz450F_rally_3

Protams, jaunākais „Yamaha YZ450F Rally” rūpnīcas prototips būs ne tika pieckārtējā Dakāras uzvarētāja, bet arī citu ražotāja komandas braucēju – Maikla Metža, Olivjē Peina un Fransa Verhovena – rīcībā. Taču visa aizvadītā gada garumā tieši Deprē bija galvenā atslēgas figūra, testa pilots un „Yamaha” tehniķu komandas konsultants šī moča izstrādes un pilnveidošanas procesā. Ne velti viņam izdevies uzvarēt šajā garajā un nogurdinošajā rallijā 2005., 2007., 2010., 2012. un 2013. gadā. Tiesa, visas uzvaras viņš guvis ar „KTM” motocikliem…

Yamaha_yz450F_rally_4

Savukārt „Yamaha” komandā uzvaras garša nav baudīta kopš tālajiem deviņdesmitajiem, kad japāņu vienībā startēja leģendārais Stefans Petransels. Viņa kura pūrā ir sešas Dakāras uzvaras (turklāt izcīnītas īstajā Dakārā!) motociklistu konkurencē un visas ar „Yamaha”.

2014. gada „Dakāra” startēs 5. janvārī Argentīnas pilsētā Rozario.

Trases kopējais garums būs 8500 km un tā finišēs Čīles ostā Valparaiso. Speciāli motociklistiem sagatavoti divi maratonposmi, kas ilgs divas dienas. Paredzēts, ka to laikā braucēji neapmeklēs kopējo bivaku (dalībnieku nometni) un nevarēs saņemt komandas palīdzību. Proti, visus nepieciešamos remontdarbus nāksies veikt saviem spēkiem vai ar citu cīņubiedru palīdzību.

Yamaha_yz450F_rally_2

Birkas: